NE 5/7/ 14:00 – 16:00

GTA: SAN ANDREAS #06

Herní zprávy

[4/7] Vývojáři, kteří stojí za akčním hitem Shadow Warrior (dále SW) pracují na novém projektu. Tyto spekulace vyvolal nedávný Twitterový příspěvek studia Flying Wild Hog, kde se objevil obrázek z připravovaného titulu. Ačkoliv není zřejmé, zda nepůjde o pokračování z univerza SW, stylizace screenshotu nasvědčuje spíše novince! 

[3/7] Internetem koluje spekulace, že Microsoft zřejmě představí dvě nové next-gen konzole Xbox. Druhá varianta by měla být údajně méně výkonná a tudíž levnější. Podobně je tomu i dnes v případě konzolí Xbox One a Xbox One X. Server The Verge dokonce uvádí, že levnější model bude mít stejný procesor, ale menší operační paměť i méně výkonný grafický čip. STARŠÍ ZPRÁVY

Připravujeme

[17/6] Co takhle herní soutěž o nějakou blížící se novinku? Čtenářům, kteří u nás mají aktivní předplatné, budeme průběžně nabízet soutěže o skvělé ceny! Po prázdninách by to mohla být herní pecka od CD Projektu – Cyberpunk 2077!

[16/6] V redakci jsme si momentálně vyzkoušeli online verzi Skyrimu v rámci nového DLC The Elder Scrolls Online: Greymoor! Jak se nám hraje? Občas rozčílí technické problémy (špatně zobrazované textury, výpadky zvuku), ale jinak jde o nostalgický návrat do Solitude! Očekávejte brzy živé vysílání nebo gameplay video.

Aktuální ePLAY

Líbí se nám

Mafia II – Definitive Edition remastered

Nemám ve zvyku hrát stejnou hru dvakrát. Ano, výjimky se pochopitelně najdou (zmínil jsem se o nich v tomto článku), ale mnoho jich není. Mafia II – Definitive Edition remasterovaná verze mezi takové tituly ovšem patří a vyzkoušel jsem ji během minulého víkendu.

Jak vám zřejmě neuniklo, chystá se na nás jedna z velkých herních událostí tohoto roku – remake prvního dílu hry Mafia! Ano, těšíme se v redakci také, přestože máme oprávněné obavy, jak tenhle smělý pokus dopadne. Počkat si ale musíme na konec srpna. 

V této souvislosti je možné zakoupit už nyní druhý a třetí díl, opět v remasterované edici, která obsahuje všechna vydaná DLC. Mafia II není dlouhá hra a zvládnete ji dohrát během dvou dnů, pokud tedy nemáte problém obětovat během víkendu cca 12 hodin svého času. CELÝ ČLÁNEK

Hry a knihy

Čas od času se objeví různá, více či méně dramatická varování o tom, že hraní počítačových her dětem neprospívá a měli bychom je před tímto druhem zábavy chránit. Já tvrdím, že špatný vliv může mít i dlouhodobý pobyt na slunci. A zejména pak bez opalovacího krému! Takže, než bych někoho začal strašit tím, že se ve svém virtuálním světě stává beznadějným asociálem, se kterým si nakonec nikdo nebude chtít hrát, nasměroval bych jeho zájem k takovým hrám, u kterých je alespoň minimální šance, že budou motivovat např. k četbě. Když už nemají jiný edukativní prvek. 

Hry a literatura k sobě totiž nemají vůbec daleko. Ba naopak, jsou to bezesporu spřízněné duše! A stejně jako vznikají filmy na motivy her a hry na motivy filmů (což nebývá pokaždé stejně úspěšný krok), mají některé hry také své knižní předlohy a jiné knihy byly zase napsány až na základě úspěchu konkrétní herní značky. CELÝ ČLÁNEK

Žebříček: Kvíz herní #04

maximum z 15 bodů
UmístěníJménoVloženo dneBodyVýsledek
Tabulka se načítá
Žádná data