Android a herní ovladač

Hrajete na svém mobilním telefonu s Androidem často hry? Uvažovali jste o nákupu herního ovladače, aby se vám hrálo lépe? Pokud vlastníte herní konzoli, můžete nejprve vyzkoušet připojení  konzolového ovladače. My vám dnes ukážeme, jak na to v případě Xbox controlleru! 

Úvodem je třeba upozornit, že ne každý Xboxový ovladač nabízí bluetooth rozhraní, přes které pak zařízení spárujete s telefonem. Jak poznáte, že je ovladač schopen komunikovat přes bluetooth? Jeho přední část má totiž v případě bluetooth verze trochu jiný design (viz obrázek):

Operační systém telefonu by měl být Android 6 a vyšší. U starších verzí není úspěšné spárování potvrzeno. My jsme připojení vyzkoušeli na telefonu Galaxy A50 s OS Android 9 a ovladačem ke konzolím Xbox One a Xbox One X. 

V nastavení telefonu je samozřejmě potřeba nejprve zapnout Bluetooth

  1. Ujistěte se, že máte na telefonu aktivní bluetooth
  2. Herní ovladač zapněte delším podržením kulatého tlačítka Xbox
  3. Podržte několik sekund malé (synchronizační) tlačítko vystupující z přední strany ovladače (jsou u něj znázorněny 3 vlnky), dokud velké tlačítko Xbox nezačne blikat
  4. Telefon by měl vyhledat nové bluetooth zařízení v blízkosti (pokud se tak nestane automaticky, přejděte do nabídky Připojení > Bluetooth a aktivujte vyhledávání nového zařízení)
  5. Poté, co telefon najde Xbox Wireless Controller se vás zeptá na spárování zařízení, které potvrdíte
  6. Po úspěšném připojení ovladače se vám ve spárovaných zařízení v telefonu objeví jeho jméno a kulaté tlačítko Xbox přestane blikat a bude již trvale svítit

Může se stát, že telefon během dalšího připojování totéž zařízení automaticky nespáruje a pak je nutné proces znovu zopakovat, ideálně po odebrání nefunkční položky tak, že v nabídce ukončíte její párování (viz obrázek): 

V následujícím videu se můžete podívat, jak jsme spárovali zařízení v redakci:

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš