Baldur’s Gate 3 oznámeno

Kultovní titul Baldur’s Gate si pamatuji ještě z doby, kdy mi bylo osmnáct let a vyšel první díl. V roce 1999 se objevil datadisk Tales of the Sword Coast a druhé pokračování s podtitulem Shadows of Amn jsme si mohli zahrát následující rok. Od posledního rozšíření dvojky s názvem Throne of Bhaal, vydaného roku 2001, už uplynulo hodně vody. Není tedy divu, že jsem s radostí přivítal zprávu, že třetí díl tohoto nezapomenutelného RPG přeci jen bude! 

Baldur’s Gate 3 budou mít na starosti vývojáři z Larian Studios, kteří mají na svědomí dva díly neméně úžasné hry Divinity: Original Sin! Ředitel studia Swen Vincke se dokonce nechal slyšet, že je velkým fandou série Baldur’s Gate a vynasnaží se o kvalitní navázání na předchozí díly. Swene, to by rozhodně chtělo! 

Kromě tohoto traileru však příliš mnoho informací nemáme. Očekává se, že bychom se novinek mohli dočkat už v příštím týdnu. Potvrzena zatím byla nová herní služba Stadia, kde by hra měla vyjít, ale dá se předpokládat, že se nezapomene ani na klasické distribuční kanály jako je Steam nebo konzole Xbox One a PS4, kde také vyšly oba díly Divinity. 

Závěrem ještě připomenu, že Baldur’s Gate Enhanced Edition můžete najít také v Android verzi a zahrát si tak tuhle klasiku na tabletu či mobilu, dokonce v české lokalizaci! 

Zdroj: Larian Studios Foto: Larian Studios

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš