Gamescom 2019


V Kolíně nad Rýnem probíhá až do soboty 24. srpna herní výstava Gamescom 2019. Představují se žhavé novinky, odhalují se podrobnější informace o připravovaných hrách. Také v naší redakci jsme s napětím sledovali nejen přímý přenos ze zahájení, ale řadu dalších tématických bloků. Co nás zaujalo nejvíce? Dozvíte se právě v tomto příspěvku! 

Přestože nejsem majitelem konzole Switch, bylo pro mne velkým překvapením, že právě na tuhle platformu již brzy zamíří poslední díl skvělého RPG Zaklínač, které mají na svědomí polští vývojáři ze studia CD Projekt Red (podrobně jsme o tomto studiu psali zde). Jak to na něčem tak prťavém může vypadat už zjistíte sami z tohoto videa. Mít herního Zaklínače stále po ruce nemusí být zase až takový horor, jak se může na první pohled zdát. 

Velmi zajímavé bylo ovšem bližší představení sci-fi akce Disintegration od tvůrců Halo. Námět této hry, odehrávající se v blízké budoucnosti, je celkem zajímavý. Na přelidněné Zemi, kde není dostatek jídla a klimatické podmínky jsou na hranici únosnosti, vypukne pandemie. V zoufalé snaze o záchranu lidstva přijdou vědci na způsob, jak lidský mozek vložit do těla robota. Tzv. integrace měla být pouze dočasná, ale integrovaní už mají svoji vlastní vizi o budoucnosti. Rayonne, jak si tahle integrovaná tlupa říká, nutí zbylé lidi k integraci. 

Hrát budete za “integráta” jménem Romer, který navzdory své integraci bojouje proti frakci Rayonne, aby zachránil původní populaci. V kampani je pak Disintegration taktickou střílečkou, ve které jste pilotem vozidla Gravcycle a bojujete s nepřáteli společně se třemi dalšími členy svého týmu. Hratelnost je tedy v singleplayeru postavena na akci a taktickém ovládání ostatních vojáků. Vývojáři ovšem slibují také zábavný multiplayer. Hra vyjde příští rok na Xbox One, PS4 a PC.

Gamescom byl zahájen prezentací příběhové kampaně ve střílečce Gears 5. Ta ukázala krutost války lidstva s mimozemšťany a rovněž příběh hlavní hrdinky Kait, která mimochodem vypadá až moc půvabně na nějakou válečnici! Opět se setkáme s Marcusem Fenixem a k vidění byly také záběry s horde módu a speciální schopnosti jednotlivých postav. Hru si budeme moci zahrát již od 6. září a to na Xboxu (bude součástí Game Passu) nebo PC. 

Upřímně řečeno, série Gears nikdy nebyla tím, co bych pařil od rána do večera, ale nepochybuji o tom, že svoji velkou základnu fanoušků bezesporu má. Možná mě tentokrát úžasná grafika, v kombinaci s Kait, přiměje změnit názor a zůstat u pátého dílu o něco déle! 

Když došlo na záběry z nových Need For Speed Heat, vzpomněl jsem si na díl s názvem Underground 2, o kterém jsme kdysi dávno psali na stránkách našeho partnerského webu Prasklé mouchy. V NFS Heat se ovšem bude závodit v denním i nočním režimu a přestože nás policie nenechá na pokoji ani v jednom z nich, budeme mít s jejich pronásledováním nejvíce starostí právě v noci. Hra bude mít otevřený svět a tuning bude možné štelovat i z mobilní aplikace! 

A pozor! Úplnou novinkou bude úprava vzhledu řidiče, která doposud ve hře nebyla. Vývojáři zároveň uvedli, že se nemusíme obávat žádných lootboxů, ani pay2win záludností! Need For Speed Heat vychází již 8. listopadu a všechny dosavadní ochutnávky, včetně screenshotů, vypadají jednoduše skvěle! 

Premiéru má za sebou také ukázka vesmírné sci-fi akce Everspace 2 od německých vývojářů Rockfish. Vyjde až v roce 2021, takže máme ještě dostatek času oprášit předchozí díl. 1. října odstartuje Bungie svoji novou etapu coby nezávislé studio. Destiny 2 bude konečně free-to-play a my se dočkáme novinky v podobě Destiny 2: Shadowkeep, která bude zaměřena na Měsíc a frakci Hive. 

Milovníci strategických her zajásali, když se objevila informace o třech nových rozšíření do hry ANNO 1800 (Sunken Treasure, Botanic a arktický The Passage), ve kterých budeme moci stavět dokonce vlastní vzducholodě! Update zdarma pak přinese navíc denní a noční režim. Čtvrtý díl strategie Port Royale bezesporu také potěšil a v dalekém září roku 2020 konečně zazáří poslední zmíněná strategická novinka: Iron Harvest 1920+

Uvedeno bylo také pokračování nádherné hororové plošinovky Little Nightmares, která má svoje nezaměnitelné kouzlo. Druhý díl se bude odehrávat v divočině a dovysvětlí také příběh z minula. Hlavní postavy budou tentokrát nejspíše dvě. V roce 2020 se zcela jistě dočkáme další porce úžasné hororové atmosféry v působivém grafickém pojetí. 

Multiplayerová exkluzivita Predator: Hunting Grounds mě příliš neoslovila. Stejně jako ohlášený Kerbal Space Program 2, střílečka The Cycle, nebo třeba čtvrtá epizoda do Life is Strange 2. Oproti tomu vůbec špatně nevypadá nová tahová strategie od Segy: Humankind, nebo třeba datadisk do multiplayerového RPG Monster Hunter World s názvem Iceborn. O třetím dílu Borderlands už nějakou chvíli víme, ale že bych byl z nových ukázek vyloženě na větvi, říct nemohu. 

A co vy? Co vás na letošním ročníku výstavy Gamescom nejvíce zaujalo a na které hry se těšíte? Napište do komentářů pod článkem! 

Zdroj: vlastní, Gamescom oficiální web Foto: Gamescom

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš