Herní kalendář – prosinec 2019


Naše čtvrteční herní rubrika vždy koncem měsíce upozorňuje na zajímavé tituly, které vyšly a přitáhly pozornost naší redakce, ať už jsme je vyzkoušeli nebo to máme teprve v úmyslu. Nezapomeňte, že poslední čtvrtek v měsíci bude věnován právě novinkám, které by mohly zaujmout také vás! Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů trochu inspirativní! 

3. prosince 2019Arise: A Simple Story je pozoruhodná adventura pojednávající o životě obyčejného člověka s přesahem do filozofie. Přestože jsme hru v redakci ještě nehráli, doporučujeme titul vyzkoušet už jenom proto, že se díky své atmosféře a vizuálnímu zpracování zcela odlišuje od všeho ostatního. Recenze tohoto výjimečného kousku upozorňují především na úžasný příběh herní postavy, který se snaží vyvolávat otázky o našem vlastním životě. 

3. prosince 2019Life is Strange 2: ep 5 – je závěrečná epizoda, která příběh sourozenců Díazových konečně dotáhne do konce. Pokud jste se plácali ve všech předchozích dílech, jistě si závěr této série nenecháte ujít. Adventura po dávkách je skutečným herním unikátem. Podobně jako v předchozích dílech se i tentokrát dočkáte ostré kritiky americké společnosti a především zdi mezi USA a Mexikem, na kterou je současný prezident Donald Trump velmi hrdý. 

3. prosince 2019Phoenix Point – je hra, na které se podílí Julian Gollop, který stál v roce 1994 u zrodu hry UFO: Enemy Unknown a v roce 1997 X-COM Apocalypse. Také v případě této novinky jde o tahovou strategii ve které se ujmete kontroly nad organizací, která by měla vyvést planetu Zemi z apokalypsy. Zpustošen je téměř celý svět a ze živých tvorů se vyklubali mutanti. Stane se Phoenix Point králem tahovek? V redakci jsme titul zatím ještě nevyzkoušeli, ale vy nám určitě napište do komentářů, jestli už máte nějaké pozitivní či negativní zkušenosti! 

5. prosince 2019 – Nejnovější díl série Darksiders s označením Genesis se představuje coby akční izometrické RPG, které tvůrci z Airship Syndicate obdařili řadou nových prvků, takže nejde o jen tak obyčejnou diablovku! Porcování démonů si však zatím užijí pouze majitelé PC a předplatitelé Google Stadia. Konzolisti budou muset vydržet na začátek roku 2020. 

6. prosince 2019Ancestors: The Humankind Odyssey je relativně originální počin, který si už od srpna mohou užívat opět PC-čkáři. Konzoloví hrači se ovšem také dočkali a od 6. prosince mají příležitost propadnou evoluci lidského druhu v digitálním podání. Verdikt herního portálu Games.cz zní jasně: Survival se zajímavým zasazením, svěžím konceptem i nápady, které ale ve většině případů ubíjí bolestivě povrchní, nezdařilé zpracování a notná dávka repetice. Časopis dává hře hodnocení 5/10, Metacritic potom 64/100. Naše redakce se však na tento počin i přes nižší hodnocení v budoucnu podívá blíže, už jen pro ten originální námět! 

10. prosince 2019MechWarrior 5: Mercenaries připomíná dobu, kdy rubačky s mechanickými monstry oslovily nemalou skupinu herních válečníků! V tomto dílu nám vývojáři ze studia Piranha Games nabídnou gigantického robotického výtečníka, v jehož útrobách budeme likvidovat další ocelové výtečníky robotického vzezření. Hra vychází pouze na PC a tak si ji v redakci klidně necháme ujít. 

10. prosince 2019Hearthstone Descent of Dragons je dračí rozšíření skvělé karetní hry od Blizzardu a tento balíček nových karet přidává nejen draky, ale také odborníky, zabývající se jejich lovem. Kromě čerstvých kartiček, které zase trochu ovlivní dění na bitevním poli, vychází také nová příběhová kapitola a režim Battlegrounds. 

19. prosince 2019 – před koncem roku jsme se ještě dočkali prvního plánovaného příběhového rozšíření skvělé střílečky Borderlands 3! Jde o DLC s názvem Moxxi’s Heist of the Handsome Jackpot, které nás zavede do vesmírného kasína hlavního záporáka Borderlands 2 – Handsome Jacka! Majitelka baru Moxxi má s tímto prevítem nevyřízené účty a vaším úkolem bude celé to doupě hazardu nemilosrdně vyčistit a za tuto vloupačku si pořádně namastíte kapsy! 

Loni vyšlo

Just Cause 4, Mutant Year Zero: Road to Eden a nadějná FPS z Blízkého Východu – Insurgency: Sandstorm. 

Kterou hru jste si v prosinci koupili a zároveň byste ji doporučili ostatním? Napište svůj názor do komentářů! 

Zdroj: vlastní Foto: YouTube, herní distribuce

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš