Herní kalendář – říjen 2019


Naše čtvrteční herní rubrika vždy koncem měsíce upozorňuje na zajímavé tituly, které vyšly a přitáhly pozornost naší redakce, ať už jsme je vyzkoušeli nebo to máme teprve v úmyslu. Nezapomeňte, že poslední čtvrtek v měsíci bude věnován právě novinkám, které by mohly zaujmout také vás! Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů trochu inspirativní! 

1. října 2019 – Původní datum vydání Destiny 2: Shadowkeep mělo být 17. září 2019. Základní hra přitom v tomto měsíci přešla do modelu částečného Free2play a můžete ji najít v rámci kompletu Destiny 2: New Light. Výjimku tvoří DLC Forsaken a také již zmíněný Shadowkeep, ve kterém se podíváme na Měsíc. Ten má ovšem zcela jinou podobu, než jak si ho můžeme pamatovat z prvního dílu, přestože je stále obývaný rasou Hive. Nové nepřátele bohužel nečekejte. Shadowkeep i Destiny 2 New Light jsou dostupné od 1.10. na PC, PS4 a Xbox One.

4. října 2019 – Otevřenou beta verzi hry Ghost Recon: Breakpoint jsme si vyzkoušeli také v redakci. Naše celé video z úvodních misí najdete zde a ukázku PVP potom tady. Plnou verzi zatím pořizovat nebudeme, ale pokud patříte mezi fanoušky této série, určitě nový díl nevynechejte. Bude-li video motivací pro nerozhodnuté hráče, tím lépe! Možná se časem k tomuto titulu ještě vrátím a přinesu podrobnější recenzi. V nejbližší době se tak ale nestane.  

8. října 2019 – Pokud máte rádi originální “plošinovky” s příchutí adventur, rozhodně by vám neměl uniknout další říjnový titul – Trine 4: The Nightmare Prince! Od posledního dílu, který mimochodem nepatří mezi ty nejpovedenější, uplynuly přesně čtyři roky a vývojáři z Frozenbyte opět nabízejí zajímavý příběh, ve kterém se trojice hrdinů vydává hledat mladého prince. Cesta k němu je však plná hádanek i nebezpečných protivníků. Hru si můžete vyzkoušet na PC, Xbox One, PS4 a dokonce také Nintendo Switch od 8.10.2019!

11. října 2019 – Nových závodů pod značkou Grid jsme se také mohli dočkat už v polovině září, kdy měla hra původně vyjít. Nakonec se autoři rozhodli přidat ještě jeden měsíc k doladění posledních detailů. Na herním veletrhu Gamescom (náš článek zde) zaujal nejen fanoušky arkádových závodů, ale i skalní příznivce této série. Skvělý mix reálných vozů a licencovaných tratí je zpět a pokud nevyžadujete reálnou městskou simulaci, rozhodně nebudete zklamáni! 

25. října 2019 – Navzdory skutečnosti, že řada hráčů již zlomila nad sérií Call Of Duty hůl, oprášilo studio Infinity Ward sérii Modern Warfare, která se po osmi letech vrací! Znovu se setkáte s kapitánem Johnem Pricem, kterého po celou kapmaň bude doprovázet odbojová velitelka Farah. Prohánět se s hlavním hrdinou v této akční střílečce budou také agent CIA Alec, bývalý člen Britské armády Kyle a všichni se vynasnaží čelit hrozbám moderního terorismu. Tvůrci hry s oblibou zdůrazňují, že jejich prioritou byla především autentičnost. Chybět nebude multiplayer, ani mód speciálních operací. Majitelé Xboxu a PC budou mít bohužel uzamčen režim Survival, který, na rozdíl od hráčů na PS4, budou mít k dispozici až příští rok. 

25. října 2019 – Na závěr jsem si nechal to nejlepší – dlouho očekávané RPG od Obsidian Entertainment, do kterého jsme se v redakci pustili hned v den vydání – The Outer Worlds! V nejbližší době se proto můžete těšit na recenzi, videa a také řadu screenshotů! V roli kolonisty se hráč vydává za vesmírným dobrodružstvím, ve kterém bude muset učinit řadu složitých morálních rozhodnutí, čelit náročným soubojům a celý příběh si užijete podle svého vlastního herního stylu. Výprava je od 25. října dostupná pro majitele PC, Xbox One, PS4 a dokonce také Nintendo Switch.

Loni vyšlo

Forza 4, Assassin’s Creed Odyssey, Call Of Duty: Black Ops 4, Red Dead Redemption 2.

Kterou hru jste si v září koupili a zároveň byste ji doporučili ostatním? Napište svůj názor do komentářů! 

Zdroj: vlastní Foto: YouTube, herní distribuce

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš