Herní kalendář – září 2019


Naše čtvrteční herní rubrika bude vždy koncem měsíce upozorňovat na zajímavé tituly, které vyšly a přitáhly pozornost naší redakce, ať už jsme je vyzkoušeli nebo to máme teprve v úmyslu. Nezapomeňte, že poslední čtvrtek v měsíci bude věnován právě novinkám, které by mohly zaujmout také vás! Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů inspirativní! 

6. září 2019 vyšlo rozšíření hry Monster Hunter World s názvem Iceborn! Přestože jsem Monster Hunter World v minulosti několikrát zkoušel (mimochodem je stále v Xbox Game Pass), nechám raději mluvit mého kamaráda Jirku, který mi o svých zkušenostech s původní hrou napsal v posledním emailu toto: 

“…úplná novinka to není, nicméně rozšíření Iceborn ano (ještě nemám, protože na PC to vyjde až v lednu). Každopádně mě to nasměrovalo na detailnější vyzkoušení Monster Hunter World, až jsem ho začal “na férovku” hrát s cílem dohrát. A věř mi, je to velká hra! Nedokážu s jistotou říct, že je to full AAA titul, protože bohužel některý dialogy nejsou namluvený, což minimálně z počátku u podobného titulku bije do uší / očí, ale jinak to má pravděpodobně opravdu všechno, co AAA titul mít má. Krásná grafika, bohatý kontent (určitě i bez Icebornu to je velký), hudbu si posuzuj raději sám, mně zní jako AAA :), ale hlavně má to jistou hloubku v podobě vylepšovaní a levelování všeho možného. Ať už jde o tebe, tvé schopnosti, věci, základnu, pomocníka / peta, na kterého rovněž získáváš lepší zbroje, vlastně nejprve musíš získat ty správné materiály, abys mohl… Správně, vyrábět.

A vyrábět se toho dá taky poměrně hodně. Kromě již zmíněné zbroje jde o všemožné povzbuzováky, vyprošťováky a oblbováky + jejich lepší a ještě lepšejší verze. Podobné to máš třeba s pastmi a lepším střelivem, které osobně ale vůbec nepoužívám, poněvadž to po nějakých 70 hodinách hraní mydlím výhradně jen dvouruční palicí. Hodně vylepšenou palicí, protože jak jistě tušíš, lov přerostlých zvířátek je hlavně o zbraních. A já jsem si nejvíce oblíbil obrovskou dvouruční palici z kostí, která už je vylepšená takových způsobem, že navíc rozdává poškození bleskem + mi dává nějaké ty lepší obranné hodnoty… Ale nebudu to přehánět, vylepšovaní tu je opravdu hodně, navíc když dosáhneš u zbroje či zbraní požadované úrovně, nastupuje další fáze, vylepšování v podobně pokreslení, něco jako enchanty…

Hale, jsem na 70 hodinách, včera jsem si myslel, že už to mám skoro dohraný, zase jsem nabral další questy, který bych téměř s jistotou dělat nemusel, ale budu a můžu říct, že mě ta hra stále překvapuje dalšími a dalšími možnostmi. Má to o dost větší hloubku, než se z počátku zdá a vůbec bych to pro tebe shrnul do následujícího: za své prachy fakt dostaneš hru, která je kvalitní a hutná. A jestli tě bavil Dauntless, kterého jsem bohužel ještě stále nevyzkoušel, Monster Hunter World je tutovka! Tímto prchám od Monster Hunter World. A věř, že opravdu nezávidím recenzentům, když takhle detaily prošpikovanou hru popisují. Vskutku práce, která musí bavit.”

U této hry nuda zcela jistě nehrozí a nové rozšíření Iceborn vypadá zkrátka úžasně. Omrkněte sami následující trailer: 

10. září 2019 jsme dohráli Gears 5, přestože v tento den hra oficiálně vyšla. Může za to členství ve službě Xbox Game Pass a naši recenzi si můžete přečíst na tomto místě! Hra je to skutečně epická a rozhodně by ji měli zkusit i ti, kteří se tomuto žánru, stejně jako já, spíše vyhýbají. Kdo ví, třeba budete, stejně jako já, mile překvapeni. Svět se otevřel sice jen částečně, ale souboje a detaily sci-fi prostředí vás bezesporu pohltí. Stejně jako mě. 🙂 

13. září 2019 se objevuje hra, kterou jsem si chtěl původně předobjednat, ale raději jsem si zbaběle počkal na hodnocení ostatních. Borderlands 3 mají přepracovaný systém střílení, který se od předchozích dílů změnil k lepšímu a často je přirovnáván právě k sérii Gears Of War. Grafický styl také doznal jistého vylepšení, ale naštěstí má pachuť původních dílů. Hru si zřejmě vyzkouším, až bude za nějaký čas třeba v nějaké výhodné cenové akci. Zatím se nejedná o TOP investici, kterou bych v těchto dnech bez váhání uskutečnil. 

Ve stejný den jako Borderlands 3 vychází také NHL 20. Nepatřím mezi takové fanoušky, kteří si každoročně kupují nový díl NHL, přestože rozdíly jsou čím dál tím zanedbatelnější. Nejinak je tomu v případě posledního NHL, které si s klidným svědomím odpustím. Pokud však patříte mezi poctivé sběratele, určitě již nový díl máte. Mimochodem FIFA 20 vyšla 24. září 2019

24. září 2019 se dočkali příznivci hardcore her ve stylu Dark Souls. Německé studio Deck13 Interactive vydalo The Surge 2! Jednička mě celkem bavila, ačkoliv nejsem typ hráče, který by si něco podobného dopřával na nejtěžší obtížnost. Vypadá to, že druhý díl dá také zabrat! 

Loni vyšlo

Spider-Man, NBA 2K19, NHL 19, FIFA 19, Shadow of the Tomb Raider, V-Rally 4, Valkyria Chronicles 4.

Kterou hru jste si v září koupili a zároveň byste ji doporučili ostatním? Napište svůj názor do komentářů! 

Zdroj: vlastní Foto: YouTube, herní distribuce

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář