Herní novinky – březen 2023

Naše čtvrteční herní rubrika vždy začátkem měsíce upozorňuje na ty nejzajímavější tituly, které vycházejí v aktuálním měsíci a přitáhly pozornost naší redakce, ať už je máme v úmyslu sami vyzkoušet či nikoliv.

Nezapomeňte proto, že první čtvrtek v měsíci bude věnován právě novinkám, které by mohly zaujmout také vás! 

Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů trochu inspirativní! 

3.3.2023

WO LONG: FALLEN DYNASTY

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Hra Wo Long: Fallen Dynasty od Masakiho Jamagiwy, producenta hry Bloodborne, a Fumihika Jasudy, producenta hry Nioh, sleduje dramatický akční příběh vojáka milice, který bojuje o přežití v temné fantasy verzi Tří království. Nadpřirozené prvky smíchané s čínským šermem představují jen jednu z dominant dalšího skvělého akčního RPG od studia Team NINJA. 

Originální příběh, který spojuje prvky fantazie s dynastií Han, živě vypráví příběh jediného vojáka milice a jeho namáhavém boji o přežití v období Tří království zamořených démony!

Poražením mocných nepřátel a posílením morálky se probudí vnitřní síla. Překonejte nepřízeň osudu pomocí jedinečných nových strategií, včetně bojových stylů založených na „Pěti fázích“.

Hráči útočí na nepřítele různými výpady z čínských bojových umění, které jsou známé nelítostnými údery a ladnými přechody z útoku do obrany. Zuřivě útočte v intenzivních krvavých bitvách, abyste zmařili postup nepřítele.

17.3.2023

WWE 2K23

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Nejnovější díl série videoher WWE vyvinuté společností Visual Concepts. WWE 2K23 obsahuje několik vylepšení franšízy, včetně jedinečného nového pojetí 2K Showcase, představení oblíbených WarGames a rozšíření několika herních režimů.

Šampion je tady a čas Johna Ceny nadešel. Je to už osm let, co “The Champ” poprvé ozdobil obálku WWE 2K, ale je zpět a připraven znovu vyzvat WWE na souboj jako hvězda obálky WWE 2K23.

Tato fanoušky oblíbená akce debutuje ve hře WWE 2K23 a přináší strhující multiplayerový chaos 3v3 a 4v4 ve dvou vedle sebe umístěných ringů, obklopených dvojitou ocelovou klecí!

Šampion je tady! Přehrajte si interaktivní sportovní dokument, který namluvil sám John Cena a který popisuje klíčové momenty a nejtěžší soupeře jeho 20leté kariéry v WWE.

Svět WWE máte na dosah ruky díky režimu Universe – dokonalému pískovišti, které vám dává na starost WWE, od soupisek Superstar, přes zápasy, šampiony, týdenní show až po prémiové živé akce!

17.3.2023

BAYONETTA ORIGINS: CEREZA AND THE LOST DEMON

Switch

Dlouho předtím, než se této adeptce temných umění začalo říkat Bayonetta, podnikla osudovou cestu do zakázaného Avalonského lesa. Po jejím boku byl Cheshire, její první démon, který ovládl Cerezinu plyšovou hračku. Hrajte za Cerezu i Cheshirea a pátrejte ve zrádném lese po síle, která by zachránila Cerezinu matku. Poznejte příběh Bayonetty, populární postavy stvořené v Platinum Games, v této exkluzivní akční izometrické adventuře pro Nintendo Switch.

Každý dobrý příběh obsahuje lekci týmové spolupráce, ne? V tomto příběhu Cereza a Cheshire koordinují své úsilí v boji s vílami a při řešení hádanek. Pomocí levého ovladače Joy-Con pohybuj Cerezou a spoutávejte nepřátele její magií. Pravým ovladačem Joy-Con pohybujte Cheshire a sekejte nepřátele.

Avalonský les je stejně krásný jako nebezpečný. Každá nová oblast vypadá, jako by byla pečlivě ručně malovaná. Příběhové scény jsou vyprávěny prostřednictvím živě ilustrovaných stránek pohádkové knihy. Nezapomeňte se v tomto rozmarném světě zastavit a přivonět si k růžím, ale nezdržujte se příliš dlouho – les má chuť na ztracené čarodějnice.

24.3.2023

RESIDENT EVIL 4

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series

Od biologické katastrofy v Raccoon City uběhlo šest let. Jeden z přeživších celého incidentu Leon S. Kennedy (Resident Evil 2) byl naverbován jako agent podřízený přímo prezidentovi.

Se zkušenostmi z mnoha různých misí je Leon vyslán zachránit unesenou dceru prezidenta Spojených států. Vystopuje ji až do odlehlé evropské vesnice, ve které se s vesničany děje něco strašlivého. Opona se zvedá a odhaluje zničující příběh o přežití, hrůze a záchraně.

Resident Evil 4 je remake původní hry Resident Evil 4 z roku 2005, který je přepracován do podoby moderního survivalového hororu odpovídajícího roku 2023. Nová verze hry si uchovává podstatu původního titulu a zároveň přináší moderní herní prvky, nejnovější grafické zpracování a přepracovaný příběh, což z ní dělá nejmodernější survivalový horor, ve kterém se prolíná život se smrtí a hrůza s katarzí.

Resident Evil 4 si zachovává podstatu původní hry, která je nyní rekonstruována s využitím technologií společnosti Capcom. RE Engine, který přináší realistický vizuál a další hloubku příběhu, což nebylo možné v době vydání původní hry.

Na hře pracuje tým stojící za remakem hry Resident Evil 2 z roku 2019 a navazuje na moderní přístup k sérii. Zapojte se do zběsilých bojl s vesničany z Ganaddosu, prozkoumejte evropskou vesnici zachvácenou šílenstvím, a řešte hádanky, abyste se dostali do nových oblastí a sbírali užitečné předměty pro neustálý boj Leona a Ashley o přežití.

Postavte se hordám zběsilých nepřátel, kteří hrozí, že Leona přemohou ještě více rozmanitými způsoby útoku než v původní verzi. Léta intenzivního tréninku naučila Leona novým způsobům, jak používat nůž, což mu pomáhá vyrovnat šance proti neutuchajícímu náporu nepřátel. Parírováním nepřátelských útoků se můžete vyhnout oslabujícímu poškození a vyhnout se výpadům nepřátel, kteří se snaží Leona chytit a udržet na místě. Chytře využívejte nože k přesnému zakončení útoku na zranitelné nepřátele, a dokonce můžete využít prvek překvapení a nenápadně zlikvidovat nic netušící nepřátele dřív, než se vaše nože zlomí! 

30.3.2023

DREDGE

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox Series

DREDGE je rybářské dobrodružství pro jednoho hráče. Dobrodružství, pod jehož hladinou se skrývá cosi zlověstného. Prodávejte úlovky, vylepšujte loď a pročesávejte hlubiny ve snaze odhalit dávno pohřbená tajemství. Zkoumejte záhadné souostroví a zjistěte, proč by některé věci měly raději zůstat zapomenuty.

Cestu zahajte ve svém novém domově v odlehlém souostroví zvaném „The Marrows“. Vyplujte na moře a šmejděte v hlubinách po neobvyklých vzácnostech a více než 125 obyvatelích světa pod hladinou. Pečlivě zkoumejte každou oblast a při tom plňte zadané úkoly a navštěvujte sousední ostrovy – každý s vlastními, jedinečnými příležitostmi, obyvateli a tajemstvími.

Na kterou hru se nejvíce těšíte? Vyzkoušíte některou, nebo jste již vyzkoušeli? Podělte se o svůj názor do komentářů pod článkem!

Zdroj: vlastní, xzone.cz, games.cz Foto: vlastní, obaly her

Napsat komentář

YouTube player