Zynga získala Echtra Games

Společnost Zynga získala vývojářský tým Echtra Games, který se podílel na vývoji her Diablo, Diablo II, Torchlight a další. Jedná se o talentovaný vývojářský tým se zkušenostmi s vývojem her pro různé platformy a Zynga tak získává řadu vlastních technologií a vývojářských nástrojů firmy Brings Echtra Games. Společnost Zynga,  významný hráč na trhu interaktivní zábavy, svůj krok oznámila začátkem března.  

Tým společnosti Echtra Games zvýší kapacity firmy Zynga pro vývoj her určených pro různé platformy a současně přinese řadu vlastních technologií a vývojářských nástrojů postavených na enginu Unreal Engine. Tým společnosti Echtra Games se bude podílet na vývoji zcela nové RPG hry, a to ve spolupráci se studiem NaturalMotion, které rovněž patří společnosti Zynga. Název nové hry zatím nebyl zveřejněn.

„Max a jeho tým ve firmě Echtra Games stojí za těmi nejlegendárnějšími hrami a jsou odborníky na akční RPG hry a vývoj her pro různé platformy. Je mi velkým potěšením, že mohu tým Echtra Games přivítat do rodiny společnosti Zynga,” řekl Frank Gibeau, generální ředitel firmy Zynga.

„Tato akvizice nám umožní dostat naše ikonické hry a značky z mobilních telefonů také na osobní počítače a konzole a pomůže tak rozšířit potenciální trh pro naše hry.”

„Společnost Echtra Games se těší na vstup do rodiny firmy Zynga,” řekl Max Schaefer, generální ředitel firmy Echtra Games. „Sdílíme se společností Zynga společnou vizi, že nedílnou součástí budoucnosti RPG her a interaktivní zábavy je zpřístupnění her pro více platforem a těšíme se na to, že budeme naše moci naše zkušenosti a talent zúročit při vývoji her pro různé platformy.”

Firma Echtra Games byla založena v roce 2016 a vede jí skupina zkušených odborníků z oboru. Max Schaefer a členové jeho manažerského týmu jsou spoluzakladateli slavných herních studií, včetně Blizzard North, Flagship Studios a Runic Games a podíleli se na vývoji špičkových her, jako jsou například Diablo, Diablo II, Torchlight, The Sims 4 a další. Zaměstnanci společnosti Echtra Games pracovali v minulosti pro přední herní firmy, jako jsou například Blizzard, Disney, Electronic Arts, Runic Games, Kabam nebo Undead Labs. Vývojářský tým Echtra Games vytváří hry pro mobilní telefony, osobní počítače, Playstation 4, XBox One a Nintendo Switch.

Zdroj: tisková zpráva společnosti Zynga Foto: Zynga, tisková příloha

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář