Herní zprávy #02

Na hru Cyberpunk 2077 se těší nejeden fanoušek herního studia CD Projekt Red, které nám přineslo skvělou sérii Zaklínač! Přestože ještě není stanoveno oficiální datum vydání, začíná se mluvit o platformách, na kterých si budeme moci Cyberpunk zahrát. Podle nejnovějších informací by se hra měla podívat nejen na PC a stávající konzole, ale údajně také na následující generaci konzolí. O  nově oznámené službě Google Stadia se prý zatím jedná.

Do třetího dílu série Metro Exodus, který vyšel zhruba před měsícem, zamířil první větší update s názvem Ranger Update! Hlavní předností je patrně režim New Game+, pomocí kterého můžete Metro Exodus projít ještě jednou, ale s vylepšeným zbraňovým arzenálem. Kromě možnosti nastavení citlivosti pro gamepady, mohou uživatelé Xboxu použít také klávesnici a myš!

Mimořádně povedená karetní hra Gwent: The Witcher Card Game se právě dnes dočkala první expanze Crimson Curse, o které jsem v Herních zprávách již mluvil. Na podzim se hra dostane také na mobilní telefony. Nejprve si ji budou moci vyzkoušet “jablíčkáři” s iPhony a později by měla vyjít také pro Android.

Hru Conan Exiles jsem v preview verzi zkoušel hned několikrát, ale nakonec jsem si ji nekoupil, přestože se jedná o velmi povedenou survival akci v nádherné grafice. V dubnu budu ale stoprocentně závidět všem majitelům konzole PlayStation 4, kteří právě tenhle titul dostanou zdarma v rámci předplatné služby PlayStation Plus. Všem, kteří tuto možnost budou již zanedlouho mít, doporučuji Conan Exiles přinejmenším vyzkoušet!

Chystanou hru Fallen Heroes přirovnávají některé články ke kombinaci RPG série Divinity: Original Sin a tahové strategie XCOM. Nabídne nejen epickou zápletku a ovlivňování příběhu (k dispozici bude šedesát unikátních misí), ale také hardcore taktické bitvy a osobitý humor. Kampaně bude možné procházet sólo, nebo s kamarádem v kooperativním režimu. Hra by měla vyjít ještě do konce roku.

Vydavatelství Electronic Arts propustí minimálně 350 zaměstnanců. Šéf společnosti Andrew Wilson uvedl, že je potřeba provést restrukturalizaci nejen oddělení marketingu, vydavatelství, ale i dalších odvětví. Upřímně řečeno, poslední fiasko se hrou Anthem mě utvrdilo v tom, že ne vždy je klíčem k úspěchu vypilovaný marketing a zakoupení herního studia věhlasného jména.

Červenec je sice ještě daleko, ale někteří z vás jistě uvítají zprávu, že se blíží nový Wolfenstein s podtitulem Youngblood. Tato akční střílečka, odehrávající se v alternativní historii, vyjde na PC, PlayStation 4, Xbox One a také Nintendo Switch. Hra se odehrává devatenáct let po událostech The New Colossus a vy se, v roli jedné z dvojčast Blazkowiczových, vrhnete do hledání jejich otce v kulisách Paříže – 80. let 20. století.

Nové aktualizace se, po více než třech letech, dočká mobilní verze RPG hry Star Wars: Knight of the Old Republic. Měla by vyřešit problémy s uživatelským rozhraním a rozlišením na iPhonu X a nových iPadech. Opraveno by mělo být také padání hry na iPadech Pro. Hru najdete, za 270,- Kč, také na Google Play.

Zdroj: vlastní, tisková prohlášení, Bonusweb, Doupě, Games.tiscali, Hrej! Foto: Metro, EA

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů: