Nejočekávanější hry roku 2020


Začíná nový rok 2020, který by měl být pro herní průmysl velmi plodný! Nabídne totiž řadu unikátních titulů, na které se již dlouho všichni těšíme a už nějaký ten pátek hltáme každý nový střípek aktuálních informací. Následující přehled nabídne výběr her vycházejících v tomto roce, které však nejsou seřazeny podle data vydání, ale podle našeho očekávání. 

Na první místo musím dát titul, který už několik let netrpělivě vyhlížíme a máme také vytvořenu předobjenávku – Cyberpunk 2077! Herní studio CD Projekt Red proslavila série Zaklínač a nový stejnojmenný fantasy seriál televizní společnosti Netflix, dokonce v posledních dnech opět zvýšil prodej posledního dílu Witcher 3 Wild Hunt (o seriálu se na našich stránkách brzy také dočtete). O historii a vývoji CD Projekt Red jsme podrobněji psali v tomto článku.

A právě tito polští vývojáři vydávají 17. září 2020 (původně 16. 3. 2020) svůj další projekt, na kterém pracují už od roku 2012! Půjde o akční futuristické RPG z pohledu první osoby zasazené do otevřeného světa města Night City s šesti odlišnými regiony. Město se nachází v rozkladu a je ovládáno korporacemi. Díky komplexnosti světa lze jednotlivé mise plnit pokaždé jiným způsobem. Ať už jste opatrný tichošlápek nebo horká hlava, svojí cestu k cíli si vyberete sami. 

A pokud vám video nestačilo, omrkněte těchto 50 screenshotů

Herní hit Watch Dogs přinesl řadu revolučních prvků a velmi zábavný herní mechanismus, který využíval např. kamerové systémy nebo chytrá zařízení a plnění misí bylo neuvěřitelně variabilní. I proto jsme si hru v naší redakci velmi oblíbili, navzdory technickým nedostatkům, které se nevyhnuly zejména prvnímu dílu. 6. března 2020 se dočkáme pokračování s názvem Watch Dogs Legion

Těšit se můžeme na vylepšený systém otevřeného světa ve kterém budeme moci údajně hrát za kohokoliv – kdokoliv, koho potkáme, se může přidat do našeho týmu a má svůj vlastní unikátní příběh, osobnost a dovednosti. Těžko říci, jak bude tento inovativní záměr nakonec fungovat, ale rozhodně se na hru těšíme a vás nemine také recenze. 

Herní studio Ubisoft asi není třeba dlouze představovat. Začátkem roku, konkrétně 25. února 2020 bychom se však měli dočkat relativně odlišného kousku od všech Assassinů a podobných činů! Vychází totiž Gods and Monsters! Tato akční adventura byla představena na loňském herním veletrhu E3 a mnozí ji začali přezdívat Zelda, protože připomíná hru The Legend of Zelda.

Pohádkově laděné vyprávění nás zavede do světa řeckých bájí a pověstí a to ve velmi pěkném audiovizuálním zpracování! Tvůrci Assassin’s Creed Odyssey se vracejí s dobrodružným příběhem zapomenutého hrdiny, který má zachránit řecké bohy. Vydáme se tak na cestu k ostrovu Požehnaných, který ovládly nebezpečná stvoření z řeckých mýtů. Budeme muset prokázat své udatnictví např. v boji s Typhónem, nejobávanějším stvořením v celé řecké mytologii! 

Cestovat můžeme volně po malebné mytologické zemi a k dispozici máme nadpřirozené schopnosti. Čekají nás složité zkoušky, zrádné kobky i hrdinské skutky. Cesta sama o sobě bude stejně náročná a plná nebezpečí, jako její vyvrcholení, abychom se nakonec stali hrdinou, kterým jsme se zrodili.

Další hrou, kterou si v redakci přinejmenším vyzkoušíme je Biomutant! U prodejců by se měl titul objevit 27. března 2020 a stojí za ním vydavatelství THQ Nordic. Jedná se o postapokalyptické Kung-fu RPG v otevřeném světě s jedinečným systémem bojového umění, kde můžete kombinovat kontaktní boj, střelbu a také mutantské schopnosti. 

Autoři slibují mimo jiné propracovaný systém výroby zbraní, kombinující součástky a styl předmětu. K revolverům, puškám a brokovnicím můžete přidávat různé modifikace jako třeba vývrtky nebo řetězové pily na baterky. Potkáte zde i postavy, které vám vyrobí např. bionická křídla nebo skokové trysky. Společnost vám bude dělat parťák ze šrotu – automat. 

Vaše činy hrají velkou roli v odvíjení příběhu, ve kterém se Nový svět blíží ke svému konci. Jakási nákaza ničí zemi a z kořenů Stromu života prýští smrt. Kmeny jsou rozdělené a potřebují někoho, kdo je dostatečně silný, aby je sjednotil, anebo všechny zničil. 

Posledním tipem na hru roku 2020, která rozhodně stojí za vyzkoušení je DOOM Eternal. Vychází 20. března 2020 a jde o přímé pokračování cenami ověnčeného bestselleru DOOM z roku 2016. Zažijte ultimátní kombinaci rychlosti a síly, zatímco si budete razit cestu napříč dimenzemi s využitím nového soubojového systému z první osoby.

Hra DOOM Eternal, která je poháněna nejnovějším grafickým enginem id Tech 7, přináší nová potěšení nejen díky energickému soundtracku od skladatele jménem Mick Gordon. V DOOM Eternal se ocitáte v roli nezastavitelného zabijáka pekelných monster, který se před ničím nezastaví… Tak na nic nečekejte a pošlete do kytek pár (tisíc) nových i klasických démonů!

Na jakou hru se těšíte vy? Určitě nám dejte vědět do komentářů pod článkem, na redakční email nebo využijte čtenářskou linku 315-315-695 a hlasový záznamník (vaše nahrávka pak bude přidána do audio přílohy v článku)!  

Zdroj: vlastní Foto: CD Projekt Red

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš