Vigor – česká exkluzivita pro Xbox One


Česká společnost Bohemia Interactive, která byla založena bratry Markem a Ondřejem Španělovými již v roce 1999, se poprvé představila hrou Operace Flashpoint, kterou si možná někteří budete, stejně jako já, pamatovat. Není tajemstvím, že na jejím základě byl, pro vojenské účely v USA, Austrálii a některých dalších zemí, vytvořen taktický simulátor Virtual Battlespace Systems 1. A to rozhodně není vše!

Armádní simulátor ARMA, který se před třemi lety dokonce objevil také na mobilních platformách iOS a Android, si zřejmě také vybavíte (první Arma Assault vychází v roce 2006). Delší dobu se pak vývojáři věnovali survival akci DayZ pro PC, PlayStatin 4 a Xbox One.

Už nějaký čas si mohou majitelé Xboxu One zahrát preview-verzi nejnovějšího titulu s názvem Vigor. Její cena (preview verze) je ovšem 569,- Kč, což vzhledem ke skutečnosti, že by se hra měla koncem léta objevit jako free-to-play, znamená investici jen pro ty opravdu nejzvědavější jedince, mezi které ostatně nepatřím, a to ani v zájmu redakční činnosti. 

Je totiž známo, že se průběžně otevírá možnost bezplatného vyzkoušení hry v rámci tzv. Free Weekendu. A právě v těchto dnech si Vigora můžeme zcela zdarma zahrát! Od 8. do 11. srpna totiž probíhá, patrně jeden z posledních Free Weekendů, než se hra dostane do plné verze a budou si ji moci bezplatně užít všichni zájemci o český “looter-shooter-survival”.

„Během Free Weekendu bychom rádi ve hře přivítali nové hráče, kteří nám pomohou otestovat nedávno přidané funkce, stabilitu serverů a vylepšení, které do hry Vigor dorazily s Updatem 0.9: Aid. Oceníme také jakoukoliv zpětnou vazbu od našich Outlanderů, kteří nám již teď pomáhají zlepšovat herní zážitek,” píše se v tiskové zprávě studia Bohemia Interactive. 

Pokud vás zajímá, jak jsme se vypořádali s prvním testováním hry v naší redakci, rozhodně se podívejte na naše video! Už se na Vigora těším a to nejen proto, že jsem při sledování videí z nádherného prostředí v poválečném Norsku zvažoval, jestli Game-Preview přeci jen nekoupím, ale samozřejmě také proto, že je to český produkt! Sledujte naše stránky a nenechte si ujít další příspěvky na toto téma! 

Už jste Vigora zkusili? Jak se vám hrál? Napište své dojmy pod článek do komentářů! 

Zdroj: Bohemia Interactive, vlastní Foto: Bohemia Interactive

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš