Xbox Game Pass Ultimate

Konzolovým hráčům jistě není potřeba službu Xbox Game Pass dlouze představovat. Osobně jsem ji měl možnost pokaždé zakoupit v rámci nějaké zvýhodněné akce. Microsoft se rozhodl, že tuto knihovnu her, dostupných díky měsíčnímu předplatnému, nabídne také pro majitele PC a Windows 10. V těchto dnech si tedy můžete tuto službu vyzkoušet na obě platformy a to za zaváděcí cenu 25,- Kč/měsíc! 

Xbox One v této souvislosti dokonce nabízí další novinku – Xbox Game Pass Ultimate. O co se jedná? V podstatě jde o sloučení členství Xbox Live Gold (obdoba PS+ u PS4) a Game Passu s tím, že máte zároveň možnost využívat automaticky také PC Game Pass a knihovnu her ve Windows. 

Na první pohled to nezní vůbec špatně, ale na druhou stranu musíte velmi dobře zvážit, jestli se vám právě tato volba vyplatí. A doporučuji použít nejen selský rozum, ale především kalkulačku. Následující tabulka uvádí aktuální cenové srovnání, ověřené ještě dnes u podpory Microsoftu. Bohužel mi v tuho chvíli nebyli schopni dát informaci ohledně dlouhodobějšího předplatného Xbox Game Pass, proto jsem musel cenu získat u jiných prodejců: 

Ceny za PC Game Pass by měly být stejné jako u Xbox Game Passu. V případě verze Ultimate se mi nejeví příliš pravděpodobné, že by hráči, kteří jsou zvyklí na konzolové hry, měli potřebu využívat tuto možnost právě na PC. Tedy alespoň v mém případě tomu tak je. Pohovkové hraní na Xboxu mi žádný počítač nevynahradí, i když je pravda, že knihovny těchto dvou platforem se budou nepatrně lišit. 

Zatím je však nabídka PC Game Passu stále v beta verzi, takže se herní knihovna bude bezesporu postupně doplňovat. Pro Windows 10 je k dispozici aplikace Xbox (beta), kde můžete jednotlivé nabídky velmi přehledně procházet:

Pokud se rozhodnete zakoupit Game Pass Ultimate (GPU) za startovní cenu 25,- Kč a budete mít na svém účtu ještě zaplacená předplatná Game Pass a Xbox Live Gold, tato se automaticky zruší a doba jejich platnosti se převede do GPU. Pokud byste si znovu službu GPU nechtěli prodloužit, můžete opět zakoupit členství (Xbox Live Gold nebo Game Pass) zvlášť, ale je nutné vyčkat na vypršení GPU.
 
V případě, že byste totiž nějaké členství zakoupili po dobu platnosti GPU (nebo si třeba v obchodě koupili kód a chtěli jej uplatnit), bude toto předplatné automaticky převedeno do GPU, ale jeho doba bude poměrně zkrácena (GPU je dražší = například za 1 měsíc Xbox Live Gold byste získali 20 dní GPU)!

Zdroj: vlastní, Microsoft Foto: Microsoft

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš