Dobročinná aukce Jana W. Drnka

V tomto týdnu proběhne dobročinná aukce podepsaných velkoformátových fotografií Jana Williama Drnka. Koná se ve čtvrtek 23.2.2023 od 17:00 v nákupní galerii Myslbek v Praze, případně ve stejný čas online na platformě LiveBid.cz.

Fotograf Jan William Drnek se specializuje na dokumentární fotografii. Mezi jeho významné práce patří digitalizace Slovanské epopeje od Alfonse Muchy. Na aukci bude k vidění i dvanáctikilová unikátní publikace, která z tohoto projektu vzešla. Svou cenou 360 tisíc korun je nejdražší českou knihou a čtvrteční akce nabízí mimořádnou možnost si toto umělecké dílo prohlédnout a prolistovat.

Do aukce míří 40 fotografií z Drnkovy výstavy TIMELAPSE. Výtěžek je určen pro Nadační fond Příběhy, který pomáhá seniorům a samoživitelům.

Akce je derniérou výstavy TIMELAPSE, která nechává nahlédnout do tvorby tohoto známého fotografa. Fotografie z projektu Talking Glass zachycují tvůrčí setkání designéra Bořka Šípka s hráčem na didgeridoo Ondřejem Smeykalem, které se uskutečnilo v roce 2010. Jeho fotografie dokumentují ducha a duši jedinečné práce, kdy dnes už bohužel zesnulý výtvarník Bořek Šípek vytvořil ze skla hudební nástroj didgeridoo a tím ho povýšil na designový objekt.

Další část výstavy mapuje exotické končiny planety – Indii, Afriku a Bhútán. Zde autor pořídil unikátní fotografie krajiny, zvířat a v neposlední řadě místních obyvatel. Nechybí portréty jednoho z nejzajímavějších afrických kmenů Himba, jehož ženám se říká červené krásky černé Afriky. To proto, že si na celé tělo i vlasy nanášejí červenou hlinku.

Fotografie jsou online vystavené na platformě LiveBid.cz, kde lze již teď činit příhozy. Přímý odkaz zde.

Jak dražit?

1) online.

Stačí projít snadnou a rychlou registrací na Livebid.cz a po schválení administrátorem se přihlásit k dané aukci. Své limitace můžete umisťovat až do 23.2. 16:00. Online aukce začne ve čtvrtek 23.2.2023 v 17:00 na livebid.cz

2) osobně.

Sálová aukce začíná ve čtvrtek 23.2023 v 17:00 ve výstavním prostoru nákupní galerie Myslbek, Na Příkopě 1096/19, Praha 1. Při osobní účasti na akce je nezbytná předchozí rezervace přes goout.cz, kde je pro tuto akci vytvořena speciální událost.

Zdroj: nfpribehy.cz Foto: livebid.cz

Napsat komentář

YouTube player