HBO GO nabízí stahování

Zákazníci online video služby HBO GO, mezi které patřím i já, se v těchto dnech dočkali zásadní novinky – možnosti stáhnout si seriály či filmy přímo do aplikace a sledovat tento obsah bez internetového připojení! Zatím tedy pouze na mobilních zařízeních. 

Když jsem 21. října obdržel email, ve kterém mě společnost HBO informuje o změně předplatného ze 129,- na 159,- Kč, přestal jsem mít radost, že využívám nejlevnější videotéku na trhu. Přesto je HBO GO stále výrazně levnější, než konkurenční Netflix, který chce 259,- Kč za HD rozlišení a to pouze pro 2 současně připojená zařízení. 

HBO tento krok vysvětluje takto: “Důvodem zvýšení ceny je neustále rostoucí zájem zákazníků po novém a exkluzivním obsahu. Rozhodli jsme se výrazně navýšit nabídku originální produkce z USA (Černobyl, Watchmen, Jeho temné esence) i řadu seriálů původem z Evropy (pokračování snímku Wataha, Umre a nové špionážní drama Bez vědomí z české produkce, které má premiéru již 17. listopadu). Díky této změně dokážeme odběratelům nabídnout ještě pestřejší nabídku seriálů, filmů i dokumentů.”

Služba HBO GO teď navíc nabízí stažení jakéhokoliv pořadu ze své nabídky pro offline přehrávání a to je velmi dobrá zpráva pro všechny, kteří mají možnost rychlého stahování přes wifi. Pustit si díl oblíbeného seriálu, bez čerpání dat, je pak skvělým bonusem této služby a zvýšení předplatného už beru o něco lépe. 

V mobilní aplikaci HBO GO nyní přibyla nová položka Stahování (viz obrázek). U seriálů pak můžete vybrat jednotlivé díly, které necháte stahovat. Počítat ovšem musíte s tím, že každý stažený film nebo díl seriálu zabere v paměti vašeho zařízení cca od 500 MB do 2 GB, podle své délky a tak jediným úskalím může být pouze nedostatek volného místa. Např. 9 stažených dílů seriálu Živí mrtví rozšířilo velikost aplikace v mém telefonu na 5GB

Pokud si v aplikaci zobrazíme stažené položky, můžeme vidět jak dlouho je stažený díl k dispozici a kolik MB zabírá

HBO GO se tak novou funkcí inspiruje např. u služby Spotify, kde si také můžeme v rámci našeho předplatného stáhnout hudbu do svého zařízení. 

Jak hodnotíte tuto novinku vy? Využíváte HBO GO také na mobilu a bude pro vás tato možnost užitečná? Nebo jste příznivci konkurenčního Netflixu? Napište do komentářů pod článek a nezapomeňte hlasovat v naší anketě! 

Kterou TV službu máte raději?

Zdroj: vlastní Foto: HBO GO

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář