KNIŽNÍ SOUTĚŽ #04 – leden 2020

Každou první středu v měsíci pro vás máme knižní soutěž. Od prosince bude mít výherce možnost vybrat si jednu ze tří knih, která ho zaujala nejvíce. Tato knižní trojice bude navíc žánrově rozdělena tak, aby oslovila různé typy čtenářů, včetně těch nejmladších či školou povinných. Nově můžete soutěžit i přímo na našich stránkách a nemusíte mít účet na Fáčebuku (info níže). 

Vidíte zde opět stejné knížky jako minule? Správně! V předchozí soutěži jsme vylosovali hlavního a náhradního výherce, ale bohužel ani jeden z nich se o výhru nepřihlásil! V lednu se proto soutěže nemohou zúčastnit Milča Uhříková a Milan Jedlička. Tečka.

Oprsklovi (Julian Clary)

Pan a paní Oprsklovi jsou navlas stejní jako vy nebo já: bydlí v pěkném domku na předměstí, mají práci (třeba vymýšlení vtípků do humorných přáníček) a rádi se smějí. Je tu ovšem maličkatý rozdíl: jsou to totiž hyeny. Ano, přesně tak – divoké šelmy porostlé srstí, s ocasem zastrčeným do kalhot a v jednom kuse se chechtají.

Doposud se Oprsklovým dařilo udržet své tajemství pod pokličkou, dokonce i po narození dvojčátek Bohouše a Bětky. Jenže všetečný stařík odvedle začíná něco tušit, a když se navíc po návštěvě nedalekého safari parku hyení rodinka rozhodne uskutečnit jeden pěkně riskantní plán, mohlo by to znamenat konec jejich pečlivě střeženého tajemství. A co si pak pomyslí sousedé?

Bez těla (Martin Goffa)

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo.

V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…

Čerstvě a chutně od jara do zimy (Jana Balonová)

Když se podíváte do starých kuchařek, zjistíte, že se jedlo vždy to, co zrovna zrálo a rostlo. Bylo to zdravé (o tom se zas tolik nepřemýšlelo), a navíc hospodárné. Naše babičky jedly čerstvě, a co nestačily sníst, zavařily. V dnešní době, kdy letadla a kamiony křižují svět a převážejí potraviny z místa na místo, jíme nejen potraviny z jiných zeměpisných šířek, ale aby vůbec vydržely, než se dostanou k zákazníkovi, jsou chemicky ošetřené, upravené, konzervované, přibarvené a navíc chuťově doladěné.

Pojďte se vrátit k tradici a zkuste jíst v souladu s přírodou. Zkuste jíst sezonně a objevte znovu tradiční druhy zeleniny a ovoce, na které se zapomnělo, a ochutnejte třeba tuřín, moruši, kdouli. U vidíte, že propadnete jejich kouzlu.

JAK SOUTĚŽIT NA FACEBOOKU? 

(1) Být fanouškem deníku eListy.cz na Facebooku a sledovat naši FB stránku

(2) Správně odpovědět na soutěžní otázku (najdete na konci tohoto článku) a to do komentáře pod soutěžním příspěvkem na Facebooku

(3) Označit soutěžní příspěvek jako “To se mi líbí” a zároveň jej sdílet na vašem profilu

(2) Správně odpovědět na soutěžní otázku (najdete na konci tohoto článku) a to do komentáře pod tento článek

(POZOR) Výhru zasíláme pouze na území ČR!  

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Jak se nazývá nejužší kruh stoupenců Voldemorta  v knižní sérii o Harry Potterovi?

Soutěž probíhá od 1. do 15. ledna 2020!

Losování proběhne 16. ledna 2020! Pokud se hlavní výherce neozve (prostřednictvím FB zprávy či redakčního emailu) do sedmi dnů od oznámení výsledků losování, na knihu má nárok vylosovaný náhradník. 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš