Kolínské kulturní léto 2019

Dnes bude v Kolíně od 17 hodin zahájena akce s názvem Kolínské kulturní léto. Na Karlově náměstí zahraje jako předkapela olomoucké hudební uskupení Hope Astronaut a poté (zhruba od 18:00) vystoupí legendární Michal Prokop & Framus Five – nejvýznamnější skupina české rockové historie. 

Začátky Framus Five bychom mohli najít už v roce 1963, ovšem historie pod stávajícím názvem vychází až od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop postavil poprvé za mikrofon coby zpěvák. Činnost kapela dočasně přerušila poprvé v roce 1971 a pak v roce 1990, když Michal Prokop vstoupil do politiky.

Naplno obnovili svoji koncertní činnost v roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy. Od té doby hrají v následující sestavě: Michal Prokop, Luboš Andršt – – kytara, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář – klávesy, zpěv – ALTERNACE PAVEL DREŠER, Jiří Šíma – saxofony, zpěv, Roman Kubát Němec – trubka, Zdeněk Wimpy Tichota – basa, Pavel Razím – bicí. 

Každý pátek od 28. 6. do 13. 9. 2019 pak promítá LETNÍ KINO, které je součástí této akce. Kompletní nabídku filmů najdete na této stránce

Zdroj: vlastní, Královské město Kolín Foto: Pixabay.com

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš