Conan 6: Nergalova paže

Tento týden se v nabídce nakladatelství Comics centrum objevila nová komiksová kniha Bestie burdenské o které píšeme zde. 23. červen ovšem přinesl ještě sbírku povídek komiksových adaptací o Conanovi z dílny Dark Horse – Conan 6: Nergalova paže. 

Scenárista Timothy Truman v adaptaci nedokončené povídky Roberta E. Howarda „Nergalova paže“ odvážně spojuje několik zápletek z minulosti a přidává řadu zajímavých nápadů. Jeho zdařilá práce s postavami je patrná jak na samotném kultovním hrdinovi, tak i na pestré směsici vedlejších postaviček zlodějů, mocnářů, příležitostných žoldnéřů, čarodějů i démonů. Argentinský výtvarník Tomás Giorello oživuje příběh dechberoucími výjevy akčních bitev, stejně jako scénami s nádechem hrůzy či naopak procítěného dojetí. To vše umocňuje coloring JD Mettlera a Josého Villarrubii.

Truman se navrací ke stejným historickým a mytologickým pramenům, jaké využíval i sám Howard, a s jejich pomocí dále rozpracovává jeho ideje. Výsledkem jsou příběhy jakoby z pera samotného Howarda. Máme tu oheň a krev, mrchožravé havrany i armádu mrtvých. Máme tu smrt, zoufalství i nezlomnou vůli. Máme tu zkrátka všechno, co si člověk může u příběhů o Conanovi přát.

Kniha vychází opět v překladu Conanova českého objevitele Jana Kantůrka a zakoupit ji můžete do 7. července se slevou 40% za 419,- Kč na této stránce

Máte rádi komiksy? Jaký jste četli naposledy? A co si myslíte o této novince? Napište nám do komentářů pod článkem, Váš názor nás zajímá! 

Zdroj: comicscentrum.cz Foto: comicscentrum.cz

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář