Miro Požar v Palladiu

Ve středu 6. 9. 2023 v 18:00 hod. začala v nákupním centru Palladium nová výstava obrazů a soch českého malíře, sochaře a fotografa Miro Požara pod názvem “V duši umělce“. Vernisáže se zúčastnil sám umělec a výstavu slavnostně otevřela topmodelka Simona Krainová.

“Inspiraci čerpám z moře, žen a rumu”, komentuje své umění Miro Požar. Jeho dílo začíná u klasického ztvárnění ženského těla, pokračuje přes abstraktní obrazy až po kombinaci různých materiálů, například rezavých předmětů či lan. Na výstavě “V duši umělce” v Palladiu bude k vidění na 50 obrazů a 9 soch.

Výstava je pro širokou veřejnost otevřena od 7. 9. do 31. 10. 2023 v nákupním centru Palladium ve 2. patře, v prostoru “Gaming – Art – Relax Zóna”. Zóna je otevřena denně od 11 do 18 hodin. Vstup do Zóny je zdarma.

Kromě výstavy si v Zóně zákazníci mohou zahrát vybrané hry ve virtuální realitě, odpočinout si v pohodlném křesle, nabít svůj mobilní telefon nebo se začíst do některé z knih zapůjčených knihkupectvím Luxor.

Kdo je Miro Požar?

Miro Požar je český malíř, sochař a fotograf. Svou uměleckou dráhu započal ve Valašském Meziříčí v roce 1994. Od té doby se jeho díla objevila na více než 40 výstavách po celém světě, včetně vyprodané výstavy v německém Düsseldorfu. Mezi jeho nejznámější práce patří sochy z pískovce s názvy “Poruba” a “Mateřství”, které jsou umístěné v Ostravě.

Zdroj: palladiumpraha.cz Foto: kudyznudy.cz

Napsat komentář

YouTube player