Queen – Neznámá historie

Jak se ocitnout v zákulisí koncertů legendární kapely Queen? Vyzkoušet můžete třeba novinku, kterou nedávno přinesla Audiotéka a jmenuje se Queen – neznámá historie. Jedná se o dvanáctihodinovou nahrávku textu, jehož autorem je Peter Hince, technik a kulišák Queenů. Jeho vzpomínky a zkušenosti z třináctiletého působení v této britské rockové kapele pak načetl Jiří Korn. Hudební a zvukový doprovod, za kterým stojí zvukař Václav Neckář mladší, skvěle doplňuje atmosféru této mimořádné audioknihy.

Peter Hince v kapele působil od roku 1973 až do posledního turné v roce 1986. A právě z tohoto období jsou vzpomínky celého záznamu. Vždyť Peter se pohyboval během koncertů nejen na pódiu a v backstage, ale také v nahrávacích studiích. Jiří Korn jeho vzpomínání převyprávěl velmi poutavě a posluchačům tak nabízí jedinečný pohled na čtyři naprosto odlišné osobnosti členů skupiny Queen. 

Nahrávat se kniha začala letos v lednu a její režisér Jan Jiráň ve své vzpomínce na tuto práci prozradil: “Aby měla nová audiokniha o Queenech jejich energii, setkávali jsme se s Jirkou ve studiu 3x týdně na dvě hodiny. Čtyři měsíce jsme pečlivě natáčeli stránku po stránce a v červnu jsme byli s nahrávkou hotovi. Z knihy jsme se dozvěděli, že členové skupiny pili překvapivě často čaj, a tak abychom se s Jirkou přiblížili queenovské atmosféře, začali jsme při nahrávání také pít čaj. Pravidelně jsme vypili 3 konvičky lahodného japonského čaje. Dalo by se tak říct, že audiokniha vznikla při čajování.”

V průběhu léta byl záznam sestříhán a také doplněn o hudební a zvukové podkresy. Audiokniha je dostupná od 20. srpna za 399,- Kč přímo na eshopu vydavatele. 


Peter Hince

Známý fotograf a bývalý „bedňák“ slavných rockových kapel a zpěváků sedmdesátých a osmdesátých let se narodil v roce 1955 v anglickém Herefordu. V hudební branži začínal prací pro Davida Bowieho, dále spolupracoval s takovými jmény jako Roxy Music, Brian Eno a Lou Reed. Nejvýznamněji se do dějin showbyznysu zapsal coby šéf technického doprovodu dohlížejícího na zvukovou aparaturu na světových koncertních turné skupiny Queen, pro niž pracoval v letech 1973-1986.

Jiží Korn

Zpěvák, tanečník a herec se narodil v roce 1949 v Praze. Jeho hudební začátky jsou spojeny s kapelami Rebels a Olympic, první sólové album vydal v roce 1972. V průběhu sedmdesátých let se několikrát umístil na předních příčkách ankety Zlatý slavík. V devadesátých letech se věnoval především tanci, od roku 2002 pak působí ve vokálním uskupení 4TET. Je znám také jako herec, ztvárnil například hlavní roli v pohádce Honza málem králem. Své pohybové nadání dále uplatnil na muzikálové scéně v představeních Bídníci, Dracula a Monte Christo. Neméně úspěšně se věnuje rovněž sportu, jeho doménou je především kulečník a bowling.

Zdroj: ČTK, Audiotéka, vlastní Foto: Audioteka.cz, Quire2011

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš