Spheres of Strings

Nejžádanější česká violoncellista Terezie Kovalová a ambasador značky klavírů Petrof – Jan Vesely vystoupí poprvé oficiálně jako duo na dvojkoncertu Spheres of Strings. V unikátním sloupovém sálu eventového centra Sněmovní 7 na Malé Straně pozvou diváky do sfér klasické, současné i filmové hudby. Pro velký zájem se bude po koncertě konat otevřená after party.

Dvojkoncert se odehraje v pátek 24. a v sobotu 25. března 2023 ve Sněmovní 7. Mladí hudebníci nabídnou multižánrový zážitek nejen pro veřejnost, ale i pro 100 VIP hostů z oblasti kultury a podnikání. Pro ty, kdo si nestihli zakoupit vstupenku, bude ve stejném prostoru po koncertě 25. 3. 2023 od 20:45 otevřená after party. Jan s Terezií tu uvedou dvě skladby jako přídavek.

“Poprvé se představíme jako duo, a to vnímáme jako jedinečnou událost. Chceme dát možnost alespoň na after party i těm, na které se nedostalo místo v sále,“ vysvětlil Jan Vesely. Koncert Spheres of Strings se bude konat v unikátním sloupovém sále eventového centra Sněmovní 7, které je partnerem akce.

“Hráli jsme si s konceptem akce tak, aby fungoval komplexně. Koncertem chceme uvést dva umělce, které pojí zájem o stejnou hudbu. A právě sféry symbolicky určitou oblast zájmu vymezují. Zároveň umožňují propojení do jednoho celku,“ sděluje Aneta Hüblová, pořadatelka Spheres od Strings. Toto pojetí lze najít napříč celou akcí. Žánrové sféry hudby v dramaturgii, světelné a speciální efekty pro umocnění “sférické“ atmosféry i rozvržení sezení v kruhových vzdalujících se řadách. Vizuálně tak náznak sféry vznikne i prostřednictvím samotných diváků.

Terezie Kovalová a Jan Vesely spolupracují již delší dobu. V prosinci 2022 jim vyšel coverový videoklip The Show Must Go On a už v roce 2020 složili společnou skladbu Moonlight. Terezie Kovalová se svěřila o spolupráci s Janem: “Roky jsem hledala klavíristu, se kterým bychom si sedli a mohli hrát žánrově pestrý mix, ve kterém si doplním potřebu klasické hudby, ke které se v posledních pár let nedostávám až tak často.“

Zdroj: Aneta Hüblová Foto: YouTube Jan Veselý

Napsat komentář

YouTube player