Streaming tipy – srpen 2022

Streamovací služby jako jsou Netflix, HBO Max, Prime video, AppleTV+ a od června 2022 také Disney+ (náš článek zde), mají na českém trhu své místo. Ať už využíváte kteroukoliv z nich, náš pravidelný výběr těch nejzajímavějších filmů a seriálů pro aktuální měsíc je tu pro vás!

Nechte se inspirovat následujícím přehledem, jehož součástí jsou také nejnovější trailery k uvedeným titulům. 

Viděli jste již některý z filmů či seriálů, nebo máte tip na jiný? Nezapomeňte se o to podělit v komentářích pod článkem! 

Doufám, že si tento pravidelný seriál nenecháte na našich stránkách ujít a snad bude můj výběr pro řadu čtenářů nebo posluchačů trochu inspirativní! 

SANDMAN OD 5.8.2022 | FANTASY | 1.S12E

Seriál je natočený na motivy DC komiksů od autora Neila Gaimana, který se mimochodem podílel také na scénáři. Této adaptace se chopilo celkem sedm režisérů, mezi kterými nechybí například Jamie Childs (Jeho temné esence) nebo Mike Barker, jehož Příběh služebnice asi není třeba dlouze představovat. Produkčními společnosti jsou dále DC Entertainment a Warner Bros. Television. 

Věční jsou mocnou rodinou nadlidských bytostí, která je s námi už od pradávna. Význačným členem této rodiny je Morfeus, zvaný též Sen, který je vládcem snové reality. Nyní se však jeho panství začíná hroutit a sny náhle mizí. Pán snů se nachází v zajetí a poté co uprchne musí napravit všechny chyby, které za svoji existenci napáchal.

ZÁMEK A KLÍČ OD 10.8.2022 | KOMIKSOVÉ | 3.S21E

10. srpna se uzavře komiksová fantasy s názvem Zámek a klíč a definitivně se rozloučí se svými fanoušky. Již dříve totiž společnost Netflix oznámila, že třetí řada bude opravdu poslední. Seriál Zámek a klíč nikdy nebyl příliš velkým hitem a Netflix tak patrně vyhodnotil, že seriál nemá potenciál přivést další diváky a tvůrci příběh z magického Klíčova nadobro uzavřou. 

Trojice sourozenců se po smrti otce stěhuje do starého rodinného sídla a zjišťuje, že se zde nachází magické klíče, po nichž touží temné síly. Je v jejich moci se jim postavit? V srpnu to zkusí ještě jednou! 

OPĚT DNÍ V NEMOCNICI MEMORIAL OD 12. 8. 2022 | DRAMA | 1.S8E

Naprosto skvěle vypadá novinka Apple TV+ Pět dní v nemocnici Memorial. Zavede nás do špitálu, který musí čelit tragédii v podobě nechvalně proslulého hurikánu Katrina. Dokáží se zaměstnanci vyrovnat nejen se zkázou a tunou zraněných, ale i vlastní psychickou nepohodou a vyčerpáním? Odpověď nalezneme již 12. srpna v osmi epizodách, kterými nás v hlavní roli protáhne Vera Farmiga.

Založeno na skutečných událostech po hurikánu Katrina. Záplavy, přerušení dodávky elektrického proudu a spalující vedro způsobily, že vyčerpaní pracovníci nemocnice v New Orleans museli činit drastická rozhodnutí.

ROD DRAKA OD 21.8.2022 | FANTASY | 1.S10E

Nový seriál ze světa Hry o trůny, který vypráví příběh dynastie mocných Targaryenů na vrcholu jejich síly s více než 15 draky v jejich držení se nazývá Rok draka a objeví se 21. srpna na HBO MAX. 193 let před slavnou Bitvou o Zimohrad se však mocné impérium Targaryenů začne rozpadat poté, co král Viserys rozhodne o tom, že se jeho dědičkou stane jeho dcera Rhaenyra.

SAMARITÁN OD 28.8.2022 | AKČNÍ | 99 min

Sylvester Stallone v červenci oslavil krásný 76 let a ani v tomto věku nehodlá role akčních hrdinů pověsit na hřebík! Důkazem toho je nový snímek Samaritán, který přeskočí distribuci v kinech a objeví se rovnou na platformě Prime video! Samaritán se jako starý superhrdina vrací do světa superschopností, zločinu a spravedlnosti. 

Třináctiletý Sam Cleary má podezření, že jeho záhadný a samotářský soused pan Smith je ve skutečnosti legenda, která se skrývá. Před pětadvaceti lety byl místní superhrdina z Granite City, Samaritán, prohlášen za mrtvého po souboji se svým rivalem, který se jmenoval příznačně – Nemesis. Většina si myslí, že Samaritán byl zabit, ale někteří obyvatelé města, stejně jako Sam, doufají, že je stále naživu. Zločinnost je na vzestupu a město se blíží chaosu…

SEE OD 26.8.2022 | DRAMA | 3.S24E

V daleké budoucnosti přežívají lidé bez svého základního smyslu – zraku. Šok způsobí narození dvojčat, kteří jako jediní z celé civilizace začnou opět vidět. Třetí řada napínavého seriálu, o kterém jsme psali také na našich stránkách (článek zde), startuje na Apple TV+ již 26. srpna a my si jí rozhodně nenecháme ujít! 

Zdroj: vlastní, Netflix, HBO Max, Disney+, Prime Video, AppleTV+ Foto: AppleTV+

2 thoughts on “Streaming tipy – srpen 2022

Napsat komentář

YouTube player