Začal 54. filmový festival v Karlových Varech

Dnes začal v Karlových Varech 54. filmový festival a Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dostala, při jeho zahájení, americká herečka Julianne Moore. Společně s režisérem a svým manželem Bartem Freundlichem zde představuje film Po svatbě. 

Julianne Moore, která je také držitelkou Oscara (role ženy trpící Parkinsonovou chorobou ve filmu Pořád jsem to já), odstartovala svoji filmovou kariéru v thrilleru Uprchlík z roku 1993. Ocenění ji vynesly především náročnější snímky jako třeba Magnoli, Hranice lásky nebo Hodiny. Je rovněž držitelkou tří Zlatých glóbů. 

Snímek Po svatbě vypráví příběh Američanky Isabel, která v Kalkatě provozuje sirotčinec. Zařízení je závislé pouze na darech a v jednu chvíli přijde anonymní sponzor s velmi vysokou částkou, ale zvláštní podmínkou, aby Isabel přijela osobně do New Yorku. Drama, které diváka nejednou překvapí důmyslnými zvraty, vzniklo na motivy stejnojmenného dánského snímku z roku 2006. Kromě skvělé Julianne Moore se v hlavních rolí objevují také Michelle Williamsková nebo Billy Crudup, který přijel do Varů s delegací k filmu. 

Při dnešní zahajovací projekci pro pozvané hosty zahrál před hotelem Thermal Český národní symfonický orchestr a zazněly nejznámější hity britské kapely The Beatles. Vizuálně tuto produkci doplnil také ohňostroj a součástí zahajovacího ceremoniálu bylo scénické vystoupení akrobatů a tanečnic.

Před hotelem Thermal se publikum začalo scházet již po 15-té hodině a pro případ, že by se opakovalo velké vedro z minulých dnů, nainstalovali organizátoři festivalu do billboardů před hotelem rozprašovače. Teplota však byla přijatelná a vystoupla “pouze” na 27 stupňů. 

Zdroj: vlastní, ČTK Foto: Pixabay.com

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš