Apple novinky – jaro 2021

Minulé úterý proběhl jarní Apple keynote, ve kterém společnost představila nové produkty. Těšil jsem se hlavně na představení nového iMaca, jehož verze s revolučním M1 čipem zatím v nabídce  chyběla. Macbooky s M1 procesorem mají takový výkon, že ani levnější konfigurace s 8GB operační paměti není žádná ostuda, přestože bych osobně upřednostnil 16GB. iMac je designem nádherný stroj a myslím, že se Applu opravdu povedl! Představená varianta cílí, zejména v té základní konfiguraci, především na domácí použití. 

Navíc Magic keyboard, která se dodává společně s iMacam, nabízí konečně také TouchID! Jen je velká škoda, že tuhle klávesnici zatím není možné pořídit samostatně např. k Macu mini. Snad bude časem dostupná i varianta této Magic keyboard jako samostatný doplněk, ačkoliv v tuto chvíli není k dispozici technická specifikace o tom, jak přesně je TouchID navázáno přímo na iMac a jestli to není záměrně “nerozlučné” spojení!

Další skvělou novinkou letošního jarního keynote je opravdu brutálně výkonný iPad Pro, který ocení především kreativní uživatelé a umělci. Má nádherný displej a Apple jej osadil také M1 čipem. Nabízí tedy přinejmenším dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci PRO tabletů tohoto výrobce. Kdo má rád práci na tabletu, určitě se investice vyplatí. Osobně jsem dal ve stejné cenové kategorii přednost Macbooku, přestože je iPad Pro jedinečný a vizuálně skvěle kousek!

Dalšími novinkami jsou AirTag (chytrý přívěšek), Apple TV 4K s čipem A12 a novým ovladačem, který se mi bohužel ani trochu nelíbí. Pořídit si iPhone 12 v nově nabízené fialové barvě určitě také nehodlám.

Co se Vám z představených novinek nejvíce líbilo? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem!

Zdroj: vlastní, Apple keynote Foto: Apple

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Celkem hlasů: 2

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář