Facebook bude mít vlastní kryptoměnu

Během prvních třech měsíců roku 2020 by společnost Facebook chtěla zřídit novou měnu a digitální platební systém. Detaily ohledně nové kryptoměny, která má pracovní název GlobalCoin, by měly být zveřejněny v létě. Podle BBC již Facebook o svém záměru jednal s guvernérem britské centrální banky Markem Carneyem.

Zakladatel společnosti zjišťoval rizika spojená s kryptoměnou a jednal o nových příležitostech. Facebook se také zajímal o provozní a regulační otázky, které konzultoval s úředníky amerického ministerstva financí, uvádí s odvoláním na BBC server ČTK. 

GlobalCoin by měla poskytnout dostupný a především bezpečný způsob plateb nezávisle na bankovních účtech uživatelů. Do oblasti kryptoměn se ovšem Facebook snažil proniknout již v minulosti, vytvořením virtuální měny nazvané Facebook Credits. Před deseti lety mohli lidé za tyto prostředky nakupovat položky v aplikacích na sociální síti. Projekt se po dvou letech, z důvodu malého zájmu uživatelů, musel ukončit. 

Otázkou tedy zůstává, jak moc budou lidé nové digitální měně důvěřovat tentokrát? Facebook bude také muset překonat regulace některých zemí, které proti digitálním měnám nějak zasáhly (např. Indie). Firma, která vlastní také aplikace WhatsApp a Instagram však věří, že prolomí všechny překážky a bude konkurovat bankám. 

Odborníci nejsou v názoru na tuto problematiku jednotní. Někteří ale vidí v projektu GlobalCoin velký potenciál. Kryptoměny v současnosti využívá asi 30 milionů lidí. Sociální síť Facebook měsíčně používá 2,4 miliardy uživatelů. 

Zdroj: ČTK, BBC Foto: Pixabay from Pexels

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš