NASA a mobilní aplikace

Rocket Science: Ride 2 Station je velmi zajímavá aplikace, kterou vytvořila NASA. Simuluje ovládání kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX, nebo Boeing Starliner. Nevěříte? Odkazy níže vám umožní si tuto možnost vyzkoušet!

Začínáte výběrem dopravního prostředku i posádky a díky této aplikaci poznáte nejen přípravné kroky před samotným startem, ale také všechny spouštěcí nebo dokovací manévry s Mezinárodní vesmírnou stanicí.V průběhu dokování můžete dokonce přepnout na plně manuální režim. 

Aplikace má zároveň edukativní charakter a uživatel je průběžně informován o jednotlivých komponentech a jejich funkcích. Díky tomu můžete získat lepší představu o tom, co přesně mají na starosti jednotliví členové posádky, aby úspěšně dokončili svoji misi na výše uvedených lodí. 

Asi není potřeba připomínat, že jde samozřejmě o velmi zjednodušenou simulaci, která vám ovšem může poskytnou mnoho zajímavých poznatků o plánování i průběhu vesmírných záletů. 

Aplikace Rocket Science: Ride 2 Station je zdarma a najdete ji pro zařízení s iOS zde a pro hraní přímo na počítači můžete kliknout přímo na tento odkaz.

Již dříve vydala NASA mobilní aplikace, týkající se vesmíru. Např. u příležitosti 15. výročí Spitzerova vesmírného dalekohledu byla připravena aplikace NASA Selfies. Ta funguje velmi jednoduše – vaše vyfocené selfie či fotku jakéhokoliv obličeje vloží do astronautovy přilby. Výběrem pozadí z celkových třiceti úžasných snímků, které pořídil právě Spitzerův vesmírný dalekohled pak celou vtipnou koláž dokončíte. 

Další aplikace, kterou NASA představila, se jmenuje Exoplanet Excursions VR a její uživatelé si mohou prohlédnout exoplanety systému TRAPPIST-1. Pomocí webové stránky mise Spitzer můžete využít Oculus a Vive. Nachází se i v nabídce Oculus Store. 

Díky následujícímu 360ti stupňovému videu můžete prozkoumat virtuální systém TRAPPIST-1 přímo na PC, chytrém telefonu či prostřednictvím speciálního prohlížeče typu Google Cardboard. 

Zdroj: VTM, NASA, vlastní Foto: Pixabay.com, NASA

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář