Peugeot e-Legend

V září loňského roku byl na pařížském autosalonu představen koncept futuristického automobilu s názvem e-Legend. Jedná se o koncepční vůz a vizi značky Peugeot směřující k budoucnosti, ve které budou chytrá a autonomní auta běžnou součástí našeho života, případně života našich dětí. 

Koncem minulého měsíce toto nádherné auto blíže ukázala na svém YouTube kanálu také blogerka Supercar Blondie a na její video se rozhodně podívejte! Přestože má e-Legend retro tvary, které se vztahují k někdejšímu modelu Peugeot 504 kupé, jeho vzhled (a především vlastnosti) působí opravdu nadčasově! 

Moderní interiér vozu pak využívá celkem 16 různě velkých obrazovek. Hlavní ovládací funkce auta jsou součástí středové konzole a otočného ovladače. V prostoru, koncepčně označovaném jako i-Cockpit, se nachází také šestipalcový displej, velmi malý volant a vysoko umístěný přístrojový štít. 

Peugeot e-Legend je elektromobil o výkonu 340 kW a točivém momentu 800 N.m. Důležitou informací je, kromě zrychlení z 0-100 km/h za méně než čtyři sekundy, také dojezd. V případě tohoto konceptu jde až o 600 kilometrů na jedno nabití. Výrobce navíc uvádí, že po zhruba 25 minutách rychlého indukčního nabíjení může vůz překonat dalších 500 kilometrů! 

Samotná autonomní jízda nabízí dva režimy, upravující nastavení interiéru. V režimu Soft se volant schová, sklopí se přední sedadla a opěrky nabídnou odkládací prostor s indukčním nabíjením pro chytré telefony. Prioritou je v tomto případě především komfort cestujících a na digitálních displejích se tak zobrazuje minimum informací. Naopak režim Sharp umožňuje maximální propojení s digitálním světem. 

V případě manuálního řízení jsou rovněž k dispozici dva režimy – Legend, odkazující na původní Peugeot 504 kupé a Boost, který je vhodný zejména pro rychlou jízdu. Ve spolupráci se společností Soundhound je připravena také hlasem ovládaná asistenční technologie a firma Focal zase do kabiny dodala speciální audio systém, který by se měl přizpůsobit vybranému jízdnímu režimu.

Zdroj: vlastní, Peugeot.cz Foto: Peugeot

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš