Podzimní aktualizace Windows 10

2. října představí společnost Microsoft na své konferenci nejen nová zařízení z řady Surface, ale předpokládá se, že dojde i na aktuální informace ohledně nové větší aktualizace operačního systému Windows 10. Té by se uživatelé mohli dočkat v nadcházejících dnech. 

Nová aktualizace s označením 19H2 (verze 1909) se již objevila v rámci Windows Server Update Service a je velmi pravděpodobné, že by se nový update měl týkat rovněž brzkého nasazení na osobní počítače. Microsoft totiž na konferenci, kromě počítačů ze zmíněné řady Surface, ukáže také novinky v rámci Windows. 

Z dostupných informací víme, že letošní podzimní verze nabídne tuto aktualizaci prostřednictvím běžné měsíční záplaty, kterou většina uživatelů ani nemusí zaznamenat. Svoji velikostí by měla být mnohem menší, než všechny předchozí a vypadá to, že Microsoft tímto krokem nastavil nový trend – velké updaty na jaře a drobnější opravné balíčky na podzim. 

Očekává se, že aktualizace přinese hned několik novinek, kterých sice nebude mnoho, ale zato vypadají celkem prakticky! Tak například bude nově možné v rámci zobrazení kalendáře na hlavním panelu přímo vytvořit událost, aniž bychom museli navštívit vestavěnou aplikaci. V notifikačním centru se objeví odkaz pro nastavení upozornění, u kterých bude možné také definovat, jestli mají být zároveň vyskakovací, nebo se zobrazí pouze v centru událostí. 

Majitelé notebooků se mohou těšit na opravu problémů spojených s nadměrným využitím baterie. Hlasoví asistenti třetích stran budou nově pracovat i na zamykací obrazovce. Při kreslení perem některých výrobců by měla být vyřešena vysoká latence. A na závěr ještě zmíním možnost obnovení, která bude moci využít stažení systému z cloudu.

Zdroj: Živě.cz Foto: vlastní

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš