Software pro pacienty s poškozením mozku

Výzkumníci ze Západočeské univerzity v Plzni představí na konferenci INSPO softwarový systém usnadňující rehabilitaci pacientů s poškozením mozku. Na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami vystoupili v její dvacetileté historii výzkumníci ze Západočeské univerzity v Plzni hlavně jako přednášející vícekrát. Tentokrát se 17. října 2021 v Kongresovém centru představí v roli vystavovatele. Návštěvníkům předvedou online softwarový systém pro neurorehabilitace, který pojmenovali BrainIn.

“Systém je určený pro pacienty s poškozením mozku, jak v institucionální, tak domácí péči. Základní rozdíl například oproti Happy Neuronu je zejména v tom, že si terapeut může dle šablon parametrizovat, tedy vytvářet konkrétní cvičení pro pacienta,” uvádí Roman Mouček.

“Zároveň systém sbírá informace o tom, jak se pacient při vykonávaní cvičení chová, kam kliká, jak je úspěšný a podobně. To nám v budoucnu umožní využít machine learningových metod při vytváření terapií,” doplňuje Roman Mouček.

Kromě západočeských výzkumníků předvede návštěvníkům kompenzační pomůcky, aplikace, programy a různé produkty dalších více než 30 vystavovatelů. V přednáškové části zazní 23 přednášek. Zatímco dopolední jednání je společné pro všechny, odpoledne probíhá ve třech sekcích.

Program konference je vystaven na této stránce, kde je také odkaz na registrační formulář. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků organizátoři 21. ročníku INSPO poprvé využili profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci.

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Pokud se někdo ze zdravotních či jiných důvodů nebude moci konference zúčastnit a zruší svoji registraci do 7. října, bude mu celá zaplacená částka vrácena. V případě pozdějšího odhlášení dostane nazpět poloviční částku.

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021 zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, která se kvůli pandemii konala jen on-line.

Všichni účastníci budou muset respektovat podmínky stanovené pro hromadné akce Ministerstvem zdravotnictví. Aktuálně to znamená doložit buď provedené očkování, prodělání onemocnění covid-19, negativní výsledek RT-PCR vyšetření nebo rychlého antigenního testu. A mít nasazený respirátor.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje provoz a vývoj technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery 21. ročníku jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení.

Zdroj: BMI sdružení, z.s. Foto: pixabay.com, inspo.cz

Napsat komentář

YouTube player