Spotify a Universal Music Group

Společnost Spotify, nejoblíbenější světová streamingová služba pro poslech audia, a společnost Universal Music Group (dále jen UMG), světová jednička v oblasti hudební zábavy, uzavřely minulý týden novou víceletou globální licenční smlouvu. Tato smlouva ještě více posílí spolupráci obou firem při zavádění převratných nových funkcí, které budou přínosem pro umělce a hudebním fanouškům nabídnou skvělé zážitky.

Tato nová smlouva firmám umožní prohloubit své partnerství, které odráží společné úsilí o neustálý rozvoj hudby, intenzivnější zážitky při jejím objevování a spolupráci na nejmodernějších marketingových kampaních prostřednictvím platformy Spotify. Kromě toho společnost UMG, jako jedna z nejmodernějších firem a jeden z prvních podporovatelů společnosti Spotify, posílí svou přední pozici v oblasti včasného zkoušení budoucích produktů a poskytne vývojářskému týmu Spotify cennou odezvu.

Daniel Ek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Spotify, řekl: “Od prvních experimentů s nástrojem Marquee, po testování nových zkušeností, jako například s aplikací Canvas, pro nás společnost Universal Music Group je důležitým partnerem a pomáhá nám při vývoji našich marketingových nástrojů. Na základě našeho dnešního oznámení dochází k rozšíření naší spolupráce a dalšímu posílení společné vize – pomáhat umělcům ve všech fázích jejich kariéry. Jak říkáme celou dobu, cílem naší marketingové strategie je rozšiřovat schopnost společnosti Spotify spojovat umělce s fanoušky v měřítku, které nikdy předtím neexistovalo a přinést nové možnosti do tohoto průmyslu. Společně se těšíme na nové investice a vytváření nových nástrojů a nabídek pro umělce z celého světa.”

Sir Lucian Grainge, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Universal Music Group, řekl: “Na základě této smlouvy budou společnosti UMG a Spotify propojeny více než kdy předtím a budeme společně usilovat o to, aby celý hudební ekosystém prosperoval a oslovil nové publikum na celém světě. Zapojením inovací, přijímáním hudebních technologií hned po jejich vzniku a díky přední pozici společnosti Spotify ve vývoji nadčasových nástrojů, přinese tato nová spolupráce našim umělcům nové a efektivní možnosti k tomu, aby se spojili s fanoušky prostřednictvím neustále se rozvíjející platformy Spotify. Tím, že budeme pracovat společně, budou naše týmy schopny urychlit své úsilí při vývoji iniciativ zaměřených na umělce včetně strategických marketingových kampaní a nových nabídek, které fanouškům na celém světě nabídnou vzrušující, nové zážitky.”

O společnosti Spotify Technology S.A.

Služba Spotify po svém založení v roce 2008 navždy změnila poslech hudby. Jejím cílem je uvolnit potenciál lidské tvořivosti tím, že umožníme milionům umělců předvést svou práci a miliardám fanoušků vychutnat si ji a nechat se těmito tvůrci inspirovat.

Objevujte, spravujte a sdílejte více než 50 milionů nahrávek včetně více než 1 milionu podcastových titulů zdarma nebo přejděte na službu Spotify Premium, abyste získali přístup k exkluzivním funkcím pro úpravu hudby, jako je například zlepšení kvality zvuku a poslech podle požadavků (on-demand), offline, a poslech bez reklam.

V současné době je Spotify nejoblíbenější předplacenou streamingovou službou pro poslech audia, s více než 286 miliony uživatelů, včetně 130 milionu předplatitelů služby Spotify Premium na 92 trzích.

O společnosti Universal Music Group

Společnost Universal Music Group (dále jen UMG) je světová jednička v oblasti hudební zábavy s celou řadou podniků, které se zabývají nahráváním, vydáváním a prodejem hudby a audiovizuálního obsahu ve více než 60 zemích. Společnost UMG disponuje nejkomplexnější nabídkou nahrávek a písní ze všech hudebních žánrů, hledá a rozvíjí umělce a produkuje a distribuuje nejžádanější a komerčně nejúspěšnější hudbu na světě. Společnost UMG se věnuje umění, inovacím a podnikání, podporuje vývoj služeb, platforem a obchodních modelů, aby rozšířila umělecké i obchodní možnosti pro umělce a přinášela nové zážitky fanouškům. Společnost Universal Music Group je společností skupiny Vivendi.

Posloucháte hudbu přes Spotify nebo máte raději jinou platformu? Napište nám do komentářů pod článkem, Váš názor nás zajímá! 

Zdroj: tisková zpráva společností Spotify a Universal Music Group Foto: pixabay.com

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář