Benefiční himálajská výzva

24. července začala Benefiční himálajská výzva, v rámci které se 13 dobrodružníků pokusí zdolat své osobní sportovní limity a zároveň podpořit školu Spring Dales Public School. Ta byla založena před 25 lety ve vesnici Mulbekh místními obyvateli. O výslednou podobu školy se pak zasloužila nezisková organizace Brontosauři v Himálajích, která se i nadále věnuje jejímu dalšímu rozvoji. 

Pro dokončení svého záměru (nový ekologický kampus pro 350 studentů, který zajistí moderní vzdělávání s inspirací v Buddhově učení a to za finančně dostupných podmínek pro děti všech sociálních vrstev), shání neziskovka dalších 500 Himálajských patronů. Další finanční prostředky se Brontosauři snaží získat díky aktivitám jako je právě tato Benefiční výzva. 

Podpořit snahu třinácti udatníků, můžete formou netradičního daru v podobě sázky na to, jestli aktéři zvládnou jednu ze tří hardcore aktivit: jízda na motorkách k ledovcovému jezeru, jízda na raftu na řece Indus a výstup na šestitisícovku. Letos je možné jmenovitě vsázet na konkrétní účastníky (v minulosti se vsázelo na celou skupinu). Organizátoři si od této změny slibují především větší motivaci pro kreativní nápady, třeba pokud se někomu nebude chtít škrábat na šestitisícovku, tak na něj mohou kamarádi pořádně nasázet, aby měl silnější inspiraci.

Pokud by někdo svoji výzvu nezdolal, peníze se vrátí zpět k sázejícím nebo se mohou přesunout k výzvě další. V případě úspěchu se ale ze sázky stane dar pro tamní školu a vy tak společně  podpoříte dobrou věc. Mimochodem, jednotliví účastníci darují před každou výzvou 4500,- Kč a celkově se tedy, bez ohledu na sázky, vybere 175 500,- Kč (14 x 4500 x 3). Pokud by darovalo např. 300 sázejících na každou výzvu 200,- Kč a ta se nakonec stala úspěšnou, zdvojnásobí se celkový dar na 180 000,- Kč (300 x 200 x 3).

Tváří letošního projektu, který potrvá 14 dní, je influencer Martin Carev, jehož YouTubový kanál Jmenuji se Martin možná někteří budete znát. Na Facebooku Benefiční himálajské výzvy pak můžete sledovat aktuální fotky a videa. Tento YouTube kanál zase nabízí video z každé cesty! 

Zdroj: vlastní, web projektu Foto: Pixabay.com

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš