Dobří andělé slaví 8. narozeniny


Dobrým andělem jsem se stal 8. října 2012 a od té doby přispívám každý měsíc stejnou částkou na účet nadace, pomáhající rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do tíživé situace. Proč to dělám?

Pomoc druhým je v mém životě velmi důležitá a přestože není v lidských silách pomoci úplně všem, vždycky je tu alespoň nějaká možnost, jak a komu podat pomocnou ruku. Nadaci Dobrý anděl jsem si vybral z toho důvodu, že mě přesvědčila o spolehlivosti a efektivnosti zprostředkované pomoci.

Každý, kdo přispívá jakoukoliv částkou, má v rámci svého tzv. “andělského účtu” přehled o tom, jak se s jeho finančním darem naložilo a dokonce – komu konkrétně se tím pomohlo. Díky této zpětné vazbě máte přehled o manipulaci s příspěvky a zároveň můžete mít daleko jasnější představu, jaký konkrétní lidský osud jste podpořili. 

Tato forma pomoci je pro mě proto daleko přijatelnější, než jakékoliv veřejné sbírky, o jejichž výsledku můžete, zejména v dnešní době, pochybovat. Sama nadace Dobrý anděl prosí všechny své příznivce, aby nevybírali příspěvky do kasiček, nezískávali prostředky z prodeje výrobků či služeb a svoji pomoc realizovali pouze sami za sebe. Jedině tak může být zachována naprostá transparentnost této pomoci. 

Myšlenka a cíl systému Dobrý anděl je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc ve výši několika tisíc korun a tímto způsobem se umožnilo navýšit jejich příjem, v průměru až o 20 %. 

Příspěvky od Dobrých andělů se každý měsíc přerozdělují do posledního haléře a chod nadace je financován ze soukromých peněz zakladatelů a dalších filantropů. 

Měsíční příspěvky pomáhají překlenout finanční tíseň, do které se rodiny s dětmi velmi rychle dostávají po propuknutí onkologického nebo jiného závažného onemocnění. Kromě velkého stresu a bolestí znamená toto období také zvýšení výdajů v době, kdy příjem rodiny výrazně klesá. 

Dobrým andělem se můžete stát i vy. Stačí se zaregistrovat na TÉTO STRÁNCE a zadat platební příkaz pro pravidelné zasílání Vašich finančních příspěvků. 

Zdroj: vlastní, web nadace Foto: web nadace

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš