Ledová Praha 2020

Nadace Děti dětem a Pionýr pořádají od 31. ledna do 2. února 2020 již 20. ročník akce Ledová Praha, která je určena všem dětem a dětským kolektivům z celé republiky: školním třídám, klubům, dětským domovům, oddílům různých spolků… ale také rodinám s dětmi. 

Cílem akce je bližší seznámení se s historií i současností hlavního města Prahy, s pamětihodnostmi a zajímavostmi, které děti mohou znát jen z vyprávění a obrázků. Ve spolupráci s většinou pražských muzeí a jiných zajímavých institucí (Národní muzeum, Pražský hrad, Muzeum Policie ČR, Mořský svět a další) je možné díky Ledové kartě získat výrazné slevy nebo dokonce volné vstupy pro dětské účastníky.

Ledová Praha nabízí 30 zajímavých okruhů, které můžete společně s dětmi projít a díky aplikaci Na kole i pěšky (stažení: Google Play / AppStore) se v nich budete snadno orientovat! Trasy, které je možné libovolně kombinovat, vás zavedou k muzeím a institucím zapojeným do projektu.

V aplikaci navíc najdete také body zájmu a místa, která byste neměli minout, ať už jde o památky, zajímavosti či nejrůznější atrakce. Jak si zobrazit okruhy přímo v mobilu najdete v následujícím videu: 

Pro příznivce geocachingu je každý rok připraveno jedno téma, které účastníky zavede na zajímavá místa v Praze, kde mohou najít většinou virtuální kešky. Podklady a souřadnice si můžete stáhnout zde (soubor PDF). Ti, kteří uloví finální kešku se mohou těšit na odměnu v podobě CWG. Více o Pionýrském geacachingu si můžete přečíst na těchto stránkách

V rámci Ledové Prahy proběhne také v Kongresovém centru Koncert Děti dětem, na kterém vystoupí dětští umělci i profesionální hosté. Organizátoři na webu vysvětlují:

“Cílem je nabídnout dětem inspiraci, možnost seberealizace, poskytnout odpovídající prostor pro jedinečnou atmosféru k předvedení jejich dovedností. Dále nutnost poukázat na potřebu podpory této oblasti života společnosti.

Základem koncertu jsou vystoupení dětí, které se po celý rok připravují na různých základních přehlídkách, oblastních kolech a republikových finále „Pionýrského Sedmikvítku“. Každoročně se těchto kol zúčastní kolem 12.000 dětí. Děti získávají motivaci, jak účelně a zábavně naložit se svým volným časem. S ohledem na nárůst kriminality, drogových a jiných závislostí a sociálně patologických jevů můžeme tuto kulturně-uměleckou soutěž považovat za zajímavou a hodnotnou prevenci.

Koncert je určen dětským divákům a může účastníky inspirovat k vlastní obdobné aktivitě. Tato možnost je o to zajímavější, že této přehlídky se účastní řada souborů a kolektivů, kde jsou děti z rizikových skupin zapojeny.”

Zdroj: web projektu Foto: web projektu

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář