Mezinárodní den zvířat

Všichni poctiví milovníci přírody budou možná vědět, že dnes 4. října si připomínáme Mezinárodní den zvířat. Právě v tento den roku 1226 totiž zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o nemocná nebo týraná či opuštěná zvířata. 

Zvířata jsou neodmyslitelnou součástí našeho světa. Oslavit tento svátek můžete i vy, protože se kolem tohoto data chystá spoustu zajímavých akcí a třeba na některou narazíte i ve svém okolí. Za pozornost rozhodně stojí také nabídka programů zejména v zoologických zahradách. 

Například ZOO Praha si Mezinárodní den zvířat připomene v sobotu 5. 10. a oslavy budou spojeny také s třetími narozeninami sloního samečka Rudiho. V rezervaci Bororo dostanou zvířata dárky v rámci krátkých představení, na které navážou ukázky enrichmentů a hry pro děti (začátky v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin). Ve 14:00 hodin proběhne předání dárků v Údolí slonů v rámci oslav narozenin slůněte Rudiho. 

Kromě toho bude mezi 10:00 – 16:00 k dispozici také doprovodný program s názvem Seznamte se se slony – vzdělávací stanoviště u prostředního výběhu slonů (ukázky artefaktů ze života slonů, ukázky pomůcek chovatelů, představení naší skupiny slonů, hry pro děti atd.) ZOO Praha rovněž připomene Mezinárodní den chovatelů – ve 14:15 se ve vyhlídce u slonů uskuteční setkání s chovateli slonů a žiraf. 

Počátek tradice Mezinárodního dne zvířat se datuje do roku 1931, kdy byl ve Florencii založen. Tehdy se jednalo o úmluvu ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů. Od té doby ovšem význam tohoto svátku narostl a obsáhl všechny druhy zvířat. 4. října se pak slaví v mnoha zemích světa. 

Zdroj: vlastní, ZOO Praha Foto: Pixabay.com, Petr Hamerník, Zoo Praha

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš