Novinky ze ZOO Praha

Na začátek hlavní sezóny, která nejspíš v obvyklém termínu nezačne, vydává ZOO Praha obrazovou publikaci Ztichlá zoo. Zachycuje období od začátku března 2020 do konce února 2021, kdy byla zahrada 173 dní zavřená – a mnohé jste v ní proto neviděli. Snad vám to aspoň trochu vynahradí tato knížka! Objednat si ji můžete na tomto e-shopu.

Na webu ZOO najdete aktuální informace o zvířatech, u nichž testování ukázalo pozitivitu na koronavirus. Ve zkratce: gorilí samec Richard je již v pořádku, samice Shinda byla a je zcela asymptomní. U kočkovitých šelem zůstávaly příznaky mírné a pomalu ustupují.

MLÁĎATA HUSY KUŘÍ

Po osmi letech se nám opět podařilo rozmnožit husy kuří! Dvě housátka jsou nyní odchovávána v zázemí, kde si pochutnávají hlavně na čerstvém zeleném krmení. Až to bude možné, tento pro zoo tradiční druh uvidíte v Darwinově kráteru.

POMOC PRO LUSKOUNY

Luskouni jsou aktuálně nejpašovanějšími savci světa. V reakci na jejich kritickou situaci vznikl nový záchranný program na Sumatře v Indonésii nazvaný Trenggiling Conservation Program. Zoo Praha je hlavním partnerem programu.

ŠESŤÁCI ADOPTUJÍ GIBONA

Žáci ZŠ Londýnská v Praze připravili skvělý projekt a společně vybrali 10 000 Kč na adopci gibona stříbrného. Už teď se těší, až se na „nového spolužáka“ přijdou podívat. A poslali nám i video, aby inspirovali ostatní. 🙂

Zdroj: ZOO Praha Foto: pixabay.com

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář