Podzimní Srdíčkové dny 2019

V pondělí 23. září začnou tradiční Srdíčkové dny, které pořádá obecně prospěšná společnost Život dětem. Až do pátku budou dobrovolníci ze středních škol a učilišť nabízet v ulicích svých měst sbírkové předměty, jejichž zakoupením pomůžete rodinám s vážně nemocnými dětmi, o které se jeden z rodičů stará celý den. Nabízet se budou oblíbené magnetky se zvířátky za 30,- Kč. nebo třeba různobarevné propisky za tutéž cenu. 

Michalka a Karolínka, které jsou tváří těchto Srdíčkových dnů, mají velmi zákeřnou a nevyléčitelnou nemoc. I když se zdálo, že pár měsíců po porodu jsou obě holčičky zdravé, po roce a půl se Karolínka začala špatně pohybovat a rodičům se doslova měnila před očima. Po absolvování nejrůznějších vyšetřeních se nakonec dozvěděli, že jejich holčička trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou. Za pár měsíců lékaři stejnou nemoc diagnostikovali také malé Michalce, která měla v té době tři měsíce. 

Rodiče se s touto pro ně dosud zcela neznámou zákeřnou nemocí začali seznamovat. Zjistili, že zdravé, většinou hyperaktivní dítě se postupně přestane vyvíjet, ztrácí pohybové, později i komunikační, a dokonce i polykací schopnosti, až je nakonec zcela upoutané na lůžko a zůstává ve všem odkázané na péči svých blízkých. Dožívá se průměrně patnácti let až dvaceti let. Pro rodiče dětí s touto nemocí je velmi těžké žít s vědomím, že takový osud čeká obě holčičky. Starší Karolínka má už dneska problémy s pohybem, na mladší blonďatou Michalku tyto změny teprve čekají. Bohužel neexistuje žádný lék, který by je před tímto tragickým osudem ochránil. Rodiče budou potřebovat nejrůznější pomůcky, které jim péči o jejich nemocné dcery usnadní. *

Zakoupením sbírkových předmětů můžete děvčátkům pomoci i vy. V případě, že dobrovolníky ve svém okolí nepotkáte, můžete využít tento e-shop, nebo zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777. K dispozici je rovněž sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234. 

Zahájení letošních podzimních Srdíčkových dnů proběhne v pondělí 23. září na pražském náměstí Míru, kde se koná Zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Pozvání na tuto akci přijala řada českých zpěváků a herců, např. Bára Basiková, Leona Machálková, Monika Absolonová, Petr Kolář, Standa Hložek, členové divadla Sklep Hana Navarová a Jára Vaculík nebo stepující členové Tanečního studia Andrea. Děti bude bavit klaun Ferda a Sněhurka s různými soutěžemi nebo třeba oblíbeným malováním na obličej.

Celý program potrvá od 12:30 do 16:30 hodin a mimo hlavní aktivity budou přímo na místě probíhat také preventivní zdravotní akce. Návštěvníkům budou např. k dispozici dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kteří jim zdarma zkontrolují pihy a mateřská znaménka a všem zájemcům změří hladinu cukru v krvi odborníci z PROMEDICA PRAHA GROUP. Dětem zase mohou proměřit zrak specialisté z Ortoptiky dr. Očka. 

Občerstvení budou mít na starosti studenti ze Středního odborného učiliště gastronomie z Prahy 10, kteří budou od rána péct tradiční koláče a výtěžek z jejich prodeje bude opět věnován vážně nemocným dětem, kterým se budou moci pořídit zdravotní a rehabilitační pomůcky, ozdravné pobyty nebo další potřená vybavení, bez kterých se neobejdou. Prostřednictvím veřejných sbírek na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, pomáhá společnost Život dětem více než 19 let

Zdroj: Život dětem o.p.s. (*) Foto: Pixabay.com + web Život dětem

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš