Srpen patří slonům!

ZOO Praha má na srpen v rámci projektu Dny zvířat připraveno spoustu zajímavého ohledně slonů! Ve čtvrtek 6. srpna vás od 17.00 čeká přednáška vrchního chovatele Martina Kristena a na sobotu 8. srpna je připravena velká celodenní oslava Světového dne slonů

Narození letošních sloních samiček byla velká změna v životě stáda a návštěvníci ZOO se často ptají, jak ji zvládli starší slůňata Max a Rudi. Podrobně odpovídá článek na webu: 

“Původní plán byl držet oba mladé samce co nejdéle ve společnosti jejich matek, což bylo diametrálně odlišné od předešlé praxe, kdy se mladí sloní samci ve věku čtyř let již pomalu připravovali na odchod do jiné zahrady specializované na chov mládežnické skupiny. Naším cílem je teď vytvořit vlastní mládežnickou skupinu vedenou dospělým sloním samcem Ankhorem. Pomalá integrace začala v průběhu dubna a s velmi dobrými výsledky. Ankhor oba mladé samce vedle sebe toleruje a i Max, který zprvu projevoval velkou bázlivost, se s každým dnem více osměluje a je možné všechny tři pozorovat při společném krmení či koupání v bazénu. S rostoucím sebevědomím lze očekávat i nárůst sociálních interakcí mezi našimi samci, tak důležitými pro jejich mentální vývoj, které budou moci v dospělosti využít v roli chovných samců.”

Rozhodně si nenechte ujít přednášku Martina Kristena, která je určena pro široké spektrum zájemců různého věku (pro jednotlivce i rodiny s dětmi), potrvá zhruba hodinu a poté bude prostor pro návštěvnické dotazy.

Kdy: čtvrtek 6. srpna 2020, od 17.00; sraz zájemců v 16.45 u hlavního vchodu do zoo
Kde: Vzdělávací centrum Zoo Praha
Za kolik: 50 Kč/osoba (platba je možná od 16.30 na pokladně u hlavního vchodu)

Zdroj: Zoo Praha Foto: pixabay.com

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář