ZOO všemi smysly

V tomto týdnu jsme si připomněli Mezinárodní den nevidomých (13.11.) a v této souvislosti se konala řada akcí a programů upozorňujících zdravou populaci na problémy osob se zrakovým postižením. 

Zoo všemi smysly je akce, kterou na neděli 17. listopadu připravila ZOO Praha. Mezi 10.00 a 16.00 bude ve Vzdělávacím centru otevřena výstava, která umožní návštěvníkům poznat zoologickou zahradu jinými smysly než zrakem (vidomí budou mít k dispozici pásku přes oči). 

Připraveny budou ukázky přírodnin, aromatická krmiva, pachové vzorky a třeba také zvukové nahrávky zvířat. Na živé kontaktní setkání se zvířaty ovšem také dojde. Těšit se tak můžete např. na pakobylky, strašilky nebo švábi. Výstavou budou návštěvníci procházet s průvodcem po malých skupinkách.

U vybraných druhů zvířat pak proběhnou ukázky smyslového enrichmentu – různých prvků, které stimulují jejich smysly: 

V 10.00 dostanou psi ušatí kartáčové krmítko a ve stejném čase vyzkoušíme u medojedů pachový enrichment.

Reakci na pachové stopy uvidíte také u tygrů v Pavilonu šelem a plazů ve 13.00.

A ve 14.00 pak můžete sledovat slony, jak si užívají hromady písku a štěpky.

Minulou sobotu byla slavnostně zahájena stavba nového Pavilonu goril a samec Richard dostal dárky ke svým 28. narozeninám. Kostičky z hasičských hadic a proutěné koule plné dobrot si ovšem užily i ostatní gorily! 

Oslava 28. narozenin gorilího samce Richarda

Richard si oslavu v den svých 28. narozenin pořádně užil! 🙂 Dárky se ale dostaly i na ostatní. :-)Video: Martina Šmelová a tým

Zveřejnil(a) Pomáháme gorilám dne Úterý 12. listopadu 2019

Zdroj: vlastní, ZOO Praha Foto: Pixabay.com

Jak se ti líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: / 5. Celkem hlasů:

Zatím nikdo nehodnotil.

Komentujte

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaš