Mahjong Titan

Tato čínská hra s obdélníkovými kameny je ve své podstatě opačnou variantou našeho známého pexesa a patrně si již někteří z vás Mahjong někdy vyzkoušeli. V tomto článku se podíváme na jednu velmi povedenou mobilní verzi pro Android, takže pokud jste ještě se hrou Mahjong neměli tu čest se seznámit, je tu příležitost k nápravě.

Mahjong Titan, jenž mají na svědomí vývojáři z Kristanix Games, je ve své kategorii opravdu jedinečný. Měl jsem možnost vyzkoušet si řadu jiných Mahjong aplikací a dovolím si tvrdit, že právě Titan mě zaujal nejvíce. Ať už budu porovnávat grafický vzhled, hratelnost nebo jiné vlastnosti, Mahjong Titan zkrátka vede. Důkazem toho je jeho obliba také u mých rodičů, kteří se průběžně střídají o tablet s touto hrou.

A čím je vlastně Mahjong Titan tak výjimečný? Na první místo bych dal rozhodně grafiku! V případě, že vám nevadí nemožnost otočit si zobrazení hry na šířku, budou se vaše oči těšit z mimořádně povedených kreseb jednotlivých kamenů. Krom toho, pokud vás jeden vzhled kamenů omrzí, můžete si zdarma stáhnout nemalé množství jiných. Běžná vyobrazení zvířat v asijském stylu můžete klidně zaměnit za písmena a čísla nebo dokonce vlajky států či ovoce.

Široké možnosti nastavení se týkají také herního podkladu. Máte rádi klasický dřevěný stůl nebo ozdobný ubrus připomínající samet? Prostředí, ve kterém se někdy můžete zapomenout na nehezky dlouhý čas, lze jednoduše a zdarma kombinovat. Osobně jsem si vytvořil jedno, které mi vyhovuje nejvíce a to používám stále.

Mohlo by se vám po prvním spuštění hry zdát, že hratelnost je velmi jednoduchá, ale záhy zjistíte, že to neplatí vždy. Každé kolo je totiž možné dokončit na maximální ohodnocení, kterým jsou tři hvězdičky. První hvězdička je za to, že jste aktuální kolo vůbec dokončili. Druhou obdržíte, pokud kolo vyřešíte bez nutnosti nového zamíchání zbylých kamenů a třetí hvězdičku získáváte v případě, že stihnete časový limit daného kola. Často se budete potýkat s tím, že je třeba úroveň restartovat a zkusit ji znovu. Se zvládnutím času jsem problém nikdy neměl, ale do maléru se zamícháním jsem se většinou dostal až příliš snadno!

Počet úrovní, které můžete zdolávat, je opravdu úctyhodné množství a vystačíte si s ním na mnoho hodin odpočinkového ťukání na displej. A pokud si každý den dáte jen pár minut hraní, zaručuji vám, že Mahjong Titan vydrží ve vašem telefonu či tabletu nainstalovaný měsíce. Samozřejmostí je také celkové score, které je součtem bodů za každé kolo. Táta už mě o několik stovek bodů předběhl a já jsem moc rád, že ho baví něco, čím si, ve svém pokročilejším věku, trénuje paměť i bystrozrakost!

Za zmínku stojí také hudební doprovod, který je velmi příjemný a bude vyvolávat dojem Starověké Číny. Pokud během hraní nebudete připojeni k internetu, nebudou se vám zobrazovat žádné reklamní banery. V opačném případě je bohužel nutné s tím počítat. Přesto si myslím, že jde o minimální daň za to, že je Mahjong Titan zcela zdarma a zabaví na zatraceně dlouhou dobu. Tedy alespoň v mém případě tomu tak je.

 

Zdroj: vlastní Foto: Mahjong Titan

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář