Načítám ...

iOS TIPY #10: iMessage s efekty

iMessage jsou zprávy, které používají výhradně iPhony a stejně jako např. u WhatsAppu, Skypu, Viberu, Signálu a dalších komunikačních nástrojů, lze i přes iMessage posílat také fotky, videa, nebo celé soubory. S příchodem iOS 10, v roce 2016, představil Apple nový doplněk těchto zpráv – vizuální efekty, kterými můžete odeslanou zprávu oživit. 

Přestože je tato funkce k dispozici již téměř sedm let, stále o ní málokdo ví a zejména noví uživatelé iPhonu nemusí podobné drobnosti odhalit ani po delším seznamování s telefonem. O co tedy jde? 

Pokud totiž někomu odesíláte zprávu v podobě iMessage (pozor – nikoliv SMS), můžete dlouze podržet modré odesílací tlačítko pro vyvolání nabídky „Poslat s efektem“. Zde pak najdete dvě kategorie efektů: “Bublina” a “Obrazovka”. Bublinové efekty pracují přímo se zprávou v bublině a přidávají k ní jednu ze čtyř animací (bouchnutí, hlasitě, mírně a neviditelný inkoust, který zprávu zakryje, aby ji adresát mohl přetažením prstu odkrýt). 

Efekty v kategorii “Obrazovka” přidávají grafické kejkle přímo na celý displej a výběr efektů je o něco bohatší. Blahopřání k narozeninám, nebo jen zvýraznění mimořádné informace, dostává přímo epický rozměr! 

Všechny efekty jsem zachytil v následujícím videu:

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Napsat komentář

YouTube player