Zaklínač – dobrodružná deskovka

Články o deskových hrách nejsou na našich stránkách tak časté, jak bych si osobně přál, ale přesto bychom novou herní rubriku rádi postupně naplnili zajímavými tituly. Čas od času se totiž do redakce dostane nějaká ta zajímavá deskovka a byla by věčná škoda, nechat si dojmy z této události pro sebe! Dnes vám proto přináším svědectví o mém setkání se hrou Zaklínač, kterou jsem poprvé vyzkoušel před několika lety. 

Dobrodružná stolní hra Zaklínač je určena pro dva až čtyři hráče, kteří sice nehrají proti sobě (ve smyslu, že by si mohli nějak škodit), ale kooperace mezi nimi se omezila pouze na chvíle, kdy se mohou domluvit, nacházejí-li se ve stejné lokaci na mapě, na výměně konkrétních surovin a zároveň si vzájemně splnit tzv. pomocný úkol ze své karty dobrodružství. Tím však veškerá spolupráce hasne. Hlavním cílem je sbírání tzv. vítězných bodů, kterých je na hracím plánu celkem 80. Kdo má na konci hry nejvíce bodů, může si říkat vítěz! Ale pojďme nejprve na úplný začátek.

Podle nákresu přípravy hry, který se nachází v průvodci hrou, se rozmístí příslušné žetony, karty a příslušenství, které má každý hráč před sebou. Hrát můžete za Geralta z Rivie, Triss Ranuncul, Marigolda nebo Yarpena Zigrina. Každá z těchto postav má pak svoji hlavní tabulku hrdiny, kde jsou uvedeny 4 společné akce, které může hráč uskutečnit (cestování, pátrání, vylepšení, odpočinek) a jedna unikátní, která je odlišná: 

Celý obsah této stránky je určen pouze pro předplatitele s příslušným typem předplatného. 

Omlouváme se, ale k této stránce aktuálně nemáte přístup. Co může být špatně? 

  1. Nejste přihlášen(a)
  2. Nemáte aktivní předplatné, které obsahuje přístup do tohoto příspěvku

Přihlášení: