Patterned

Kdybych měl jednou větou vystihnout, o co v této hře vlastně jde, napsal bych, že Patterned je vynikající kombinace trenažéru trpělivosti a relaxační hry. Nevěříte? Nevěřte, ale pokud si chcete zlepšit svoji trpělivost i pozornost, měli byste tenhle uklidňující kousek z Apple Arcade vyzkoušet. 

Patterned je umělecký hlavolam, který se vyznačuje velmi uklidňující hratelností. Alespoň já se při sestavování dílků skládačky ocitám ve světě příjemné relaxace a uspokojivého pocitu z pomalu se zbarvujícího obrazu. Vše navíc dokresluje příjemná klavírní hudba v pozadí, která pomáhá lepší koncentraci a uvolnění. 

Cíl hry je prostý – poskládat roztroušené, zdánlivě se opakující vzory do původní barevné podoby. Jakmile dílek umístíte na správné místo, vybarví se. Finální obrázek je často složen ze samostatných vzorů, které v černobílé verzi mohou působit nepřehledně. Záleží však, jaký obrázek si pro skládání vyberete. 

Najdete zde různě náročné výzvy – od jednoduchých obrázků se snadno rozpoznatelnými částmi, po složitější tvary. Pokaždé ale platí, že jde o velmi originální obrázek, za kterým je konkrétní autor a náměty vzorů jsou přitom různé – květiny, objekty, zvířata apod. 

Jakmile složíte celý obrázek, uloží se vám automaticky do hotových skládaček. Můžete je pak porovnávat s přáteli, nebo si oblíbenou výzvu zopakovat. Vzhledem k velkému množství připravených obrázků to pravděpodobně, stejně jako já, dělat nebudete. Pokud si tedy některý vyloženě neoblíbíte pro jeho náročnost, nebo naopak lehkost! Z celé nabídky si určitě vybere každý!

Patterned bych doporučil nejen pro zlepšování pozornosti a soustředění, ale také pro oddech. Instalace zabírá 3,6 GB, což svědčí o množství obrázků v nádherné kvalitě. Hru si rozhodně mnohem více užijete na zařízení s větším displejem, přestože je k dispozici také pro telefon. 

Zdroj: vlastní Foto: Patterned

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Celkem hlasů: 1

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář