Načítám ...

Poznáte lidovou píseň podle textu?

Přiznejte se, kdo z vás věnoval lidovým písničkám na základní škole alespoň minimální pozornost? Netuším, jestli se ještě lidová tvorba v rámci školních vzdělávacích plánů objevuje, nebo jestli se hudební výchova už vydala jiným směrem. V každém případě si pamatuji, že my jsme na prvním stupni pěli lidovky docela často. 

Ale i kdybychom ve škole nepěli, máma mi zpívala pravidelně, nejen když jsem ještě ležel v kočárku, ale také později. S hudbou jsem zkrátka vyrůstal, ale na lidové písně nakonec zapomněl. Přesto si dovolím tvrdit, že většinu z nich mám stále v paměti a když uslyším nějakou melodii, okamžitě poznám její název. 

Trochu jiné ovšem je, když člověk vidí pouze úryvek textu a měl by si vybavit skladbu jako takovou. V následujícím kvízu si můžete zkusit, jestli poznáte patnáct lidových písní jenom podle slov. Hodně štěstí! 

Po dokončení kvízu můžete zanechat svůj výsledek v žebříčku hodnocení. Přihlášeným uživatelům se body zapisují automaticky. Ještě nemáte registraci? Klikněte zde!

Vítá vás kvíz: Lidové písně 

Žebříček nejlepších výsledků:

1. MÍSTO: Petra | 93%
2. MÍSTO: Zdenička Pumlíčlová | 73%
3. MÍSTO: Emcza | 66%
4. MÍSTO: |
5. MÍSTO: |

Zdroj: texty lidových písní Foto: Pixabay.com

Napsat komentář

YouTube player