Daylio – evidence vytrvalosti

Dnes bych vám rád přestavil aplikaci, která mě udělala velkou radost. Tak velkou, že jsem se nakonec rozhodl pro placenou verzi a tohoto kroku v žádném případě nelituji. Daylio je totiž skvělá pomůcka, jak si udržet motivaci v jakémkoliv druhu našeho snažení! 

Pokud chceme dosáhnout nějakého cíle, je dobré se také adekvátně motivovat, aby se záměr postupně realizoval a nestal se pouhým neuskutečněným přáním. Osobně mi vždy pomohla evidence úspěchů, kterých jsem dosáhl, zejména z pohledu vytrvalosti. 

Když jsem např. přestával kouřit, pravidelně jsem si do kalendáře zaznamenával každý den bez cigarety. Stejně tak, když jsem chtěl začít denně cvičit, měl jsem potřebu vidět nějaký pokrok nejen na sobě, ale také na nějakém místě, které bude moji vytrvalost dlouhodobě znázorňovat

Vůle někdy potřebuje podporu a evidence pokroků na mě fungovala opravdu skvěle. Jenomže stolní kalendář není pro zapisování většího počtu cílů příliš ideální a velmi rychle jsem se v tom přestal orientovat a také mě listování v uplynulých týdnech nebavilo. Tušil jsem, že to chce nějaký jiný systém, ale tabulku v Excelu se mi kvůli tomu vymýšlet opravdu nechtělo.

S velkým potěšením jsem proto uvítal aplikaci Daylio, která je pro tento účel tím nejlepším řešením! Jedná se o monitoring aktivit, které jste přes den dělali a cílů, které se vám podařilo splnit. Vzhledem k tomu, že do svého zápisu zadáváte i konkrétní náladu, můžete si časem udělat malý průzkum spokojenosti v závislosti na jednotlivých aktivitách. 

Aplikace obsahuje velké množství aktivit, které můžete využít, nebo si vytvoříte vlastní. Své cíle tak můžete sledovat každý den a zároveň je najdete v podrobných statistikách, včetně kalendáře. Abyste lépe pochopili, jak Daylio funguje, uvedu názorný příklad:

Každý den ve 20:00 se na mém telefonu objeví připomenutí (čas lze měnit nebo upozornění vypnout), které mi zobrazí přidání zápisu: “JAK SE MÁŠ?” a pět druhů nálad (viz tento obrázek):

Po zvolení příslušné nálady se přesouváme na výběr aktivit a cílů (), které jsem za den splnil a čemu jsem se věnoval. Tyto informace se uloží a vidíte je pak při každém startu aplikace Daylio () v přehledu uplynulých dnů: 

Mezi mé aktuální cíle patří např. více číst, pravidelně cvičit, abstinence, meditace nebo chůze, jak můžete vidět na seznamu kategorie Cíle (). Bezplatná verze nabízí bohužel pouze jeden vlastní cíl. Sledovat konkrétní cíl je možné také v jeho podrobnější statistice (), která zobrazuje aktuální a nejdelší řadu dnů, po které jste v jeho zvládnutí byli úspěšní: 

K dispozici je ovšem řada dalších nástrojů, jako např. graf nálad, který může ukazovat hodnoty v závislosti na aktivitách apod.:

Daylio je výborný pomocník pro sledování úspěchů při dosahování konkrétních cílů a pokud přispěje k vaší motivaci stejně jako mě, určitě se vyplatí investovat do ročního plánu, který sice není nejlevnější (cca 780,- Kč), ale když po instalaci počkáte několik dnů, aplikace vám nabídne výhodnější cenu 299,- Kč. Předpokládám, že tento obchodní model nebyl v mém případě ojedinělým trikem jak vyzrát na šetřivého zákazníka.

Jak se vám tato aplikace líbí a používáte v mobilu něco podobného? Napište do komentářů pod článkem! 

STÁHNOUT PRO ANDROID

STÁHNOUT PRO iOS

Zdroj: vlastní Foto: Daylio

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Celkem hlasů: 2

Zatím nikdo nehodnotil.

1 reakce na “Daylio – evidence vytrvalosti

Napsat komentář