iOS TIPY #02: Oznámení o stavu baterie

V tomto seriálu najdete námi vyzkoušené a používané tipy pro iOS, včetně návodů na vytvoření praktických zkratek. Pokud ještě nevíte, co aplikace Zkratky vlastně obnáší, kde ji najdete a jak vypadá, doporučuji pro rychlé seznámení můj dřívější článek Přecházíme z Androidu na iOS. Věřím, že oceníte naše nápady, jak vytěžit z Vašeho jablečného telefonu možná více, než jste kdy tušili! 

Dnes se podíváme na zajímavou a především užitečnou zkratku, kterou používám od chvíle, kdy jsem si na iPhonu začal se zkratkami hrát. Jedná se o hlášení stavu baterie ve chvíli, kdy její hodnota klesne pod, nebo nad, určitou hranici. Využijete ji zejména tehdy, když nebudete chtít zapomenout připojit svůj telefon k nabíjení ve chvíli, kdy mu docházejí síly! 

Některé automatizace se do Zkratek dostávají postupně, v nových aktualizacích. Mezi relativně novou možnost patří automatizace na základě hodnoty baterie. Po spuštění aplikace Zkratky vyberete v dolní liště Automatizace a pak v pravém horním rohu kliknete na +. Následně použijete tlačítko Vytvořit osobní automatizaci. Část týkající se baterie najdete v dolní části okna Nová automatizace (viz obrázek). 

Pokud chcete, aby vás telefon přečtením zprávy upozornil na nízký stav baterie, můžete využít v kategorii Dokumenty položku Zpráva do které napíšete příslušný text, který necháte v další akci systémem přečíst (viz stejný obrázek výše). Skript týkající se zjištění stavu baterie nemusíte v tomto případě vůbec používat, protože samotná hodnota je zjištěna již podmínkou automatizace. Já to mám v naší ukázce jen pro efekt, ale vy můžete klidně ponechat položku Zpráva a Dokumenty – Přečíst. 

Takto nastavená zkratka vám bude spolehlivě fungovat pro upozornění na pokles baterie pod vámi zvolenou hodnotu. A samozřejmě si podobným způsobem můžete nastavit upozornění, když je telefon nabitý. Já mám dokonce zkratku spojenou s chytrou zásuvkou, která se po nabití telefonu sama vypne. Ale o tom třeba zase příště! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář