Načítám ...

Zeptejte se Siri na stav baterie

Velice často jsem se dostával do situace, kdy jsem nabíjel iPhone v jiné místnosti, než jsem byl a potřeboval jsem zjistit aktuální stav baterie. Protože mám doma téměř všude homepod mini, nabízelo se řešení – jednoduše se zeptat Siri. Jenomže Siri se již delší čas vyznačuje stále větším zaostáváním za konkurenčními hlasovými asistenty a s tímto jednoduchým dotazem si bohužel sama neporadí. Je potřeba ji trochu pomoci a sice vytvořením velmi jednoduché zkratky. 

Tuto zkratku jsem pojmenoval „My iPhone“ protože právě název zkratky slouží pro Siri jako spouštěcí prvek, což budete pravděpodobně z mých předchozích iOS tipů vědět. Ve chvíli, kdy v blízkosti homepodu tedy vyslovím „Hey Siri, My iPhone,“ zkratka se spustí a provedou se kroky v ní obsažené. Pojďme se podívat, jak to celé vlastně funguje. 

Samotná zkratka v podstatě obsahuje pouze tři položky. Ta první nejprve zjistí aktuální stav baterie telefonu, protože se zkratka spouští právě na něm, nikoliv na homepodu. Zjištěnou hodnotu následně vložíme do pole „Zpráva“ a přidáme ji do věty, kterou má Siri odpovědět. Mám ji napsanou záměrně v angličtině, protože Siri zatím neumí česky. Odpověď je pak přečtena díky poslednímu kroku „Přečíst text“:

Jak vidíte, tato zkratka je velmi jednoduchá a přitom může být užitečná ve chvíli, kdy chcete mít přehled, kolik ještě zbývá do úplného nabití vašeho iPhonu. Dotazovat se samozřejmě můžete také pomocí AppleWatch nebo AirPods!

Zkratku jsem si oblíbil a proto mě napadlo ji nabídnout také vám. Třeba ji někdo rovněž využije. 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní, pixabay.com

Napsat komentář

YouTube player