Jak jsem se zbavil lupů?

Úvodem tohoto článku musím zdůraznit, že k jeho napsání mě inspirovala vlastní zkušenost s problémem, který moji hlavu (a to doslova), trápil velmi dlouhou dobu. S lupy jsem průběžně bojoval od svých dvaceti let a vyzkoušel řadu zbraní a zaručených rad, jak vyhrát. Teprve nedávno jsem však zaznamenal první skutečný úspěch a proto bych se s vámi rád podělil o několik informací. Nejedná se tedy v žádném případě o placenou inzerci či jinak domluvenou reklamu.

Zmínit musím ještě skutečnost, že jsem nenavštívil žádného odborného ani neodborného lékaře, abych přesně zjistil, o jaké onemocnění vlastně jde a s jakým typem lupů mám tu čest. Ze zarudlé pokožky se zkrátka postupně stávaly suché části, které nebylo snadné vyčesat. Ve vlasech většinou zůstalo mnoho drobného “smetí,” které jsem byl nucen neustále kontrolovat, jestli neskončilo na oblečení. Jistě si dokážete představit, že tmavší svršky často musely zůstat ve skříni.

To, jak přípravky a šampony, které jsem vyzkoušel, působily, je bezesporu dáno individuálním charakterem mého problému, takže zde rozhodně nemohu tvrdit, že můj případ platí pro každého, kdo se potýká s lupy. Vaše vlasy a pokožka mohou reagovat zcela odlišně a to, co nepomohlo mě, může pomoci Vám a naopak. Proto si nemyslete, že moje řešení je universální a lepší cesty není. Ačkoliv je zatím relativně krátká doba, kdy mohu účinky současného přípravku posoudit, žádný jiný způsob léčby efektivní nebyl. A pokud ano, jednalo se pouze o několikadenní záležitost s úspěšností 50 až 70 procent. Dnes mohu s radostí konstatovat, že výsledek, kterého se mi povedlo dosáhnout je opravdu stoprocentní. Alespoň zatím.

Z babských rad jsem zbaběle nevyzkoušel ani jednu. Jeden z mnoha zaručených a jednoduchých domácích receptů zní např.: smíchejte půl litru jablečného octa se stejným množstvím vody a teplý roztok vmasírujte do vlasů. Asi po 15 minutách vlasy dobře opláchněte. Již po dvou kůrách by se měl dostavit úspěch. Tuto možnost zde uvádím pro případ, že by vám moje hlavní řešení nepomohlo nebo se zdálo příliš drahé.

Rady babské jsou pro mě často komplikované a ne příliš pohodlné. Míchat ingredience v přesném poměru či pořadí mě vyloženě odrazuje. Proto jsem zkoušel pouze šampony a vlasové přípravky nejrůznějšího druhu. S reklamním hitem Head & Shoulders jsem experimentoval častěji, než se v televizi opakovaly jeho reklamní spoty. A výsledek? Ani jedna z variant tohoto produktu mi nepomohla. Následovalo mnoho dalších značek šapmonů proti lupům, které se již v reklamách tak často neobjevovaly, ale účinek byl víceméně stejný. Nakonec došlo na dražší přípravky, které mi doporučili přímo v lékárně. Z nich vám dnes představím pouze tři a nakonec uvedu ten, který mi jako jediný ze všech pomohl na lupy uvalit existenční embargo.

První, který ze začátku vypadal jako velmi účinný, byl Nizoral (100 ml / cca 290,- Kč) . Je nutné věnovat pozornost příbalovým informacím nebo doporučení lékárníka a to v případě každého takového přípravku. U Nizoralu mi bylo doporučeno, abych jej, po určité době, střídal s jiným, běžným šamponem. Přestože jsem dodržoval zásady správného používání, omezilo se jeho působení jen na několik týdnů. Nizoralová kůra ani v té době nebyla úplně stoprocentní. Následně mi byl tedy doporučen Mediket Plus od firmy Benemedo (100 ml / cca 250,- Kč). Většinou se uvádí doba používání 2- 3x týdně po dobu 4 až 6 týdnů. Přestože k menšímu či většímu zlepšení občas docházelo, stále jsem nemohl mluvit o naprosté spokojenosti.

A pak už jsem ze zoufalství v jedné lékárně truchlil tak moc beznadějně, že mi švarná lékárnice dala poslední tip: Vichy Dercos Technique Anti-Pelliculaire (200 ml / cca 350 ,- Kč). Jedná se o technologii mikrobiomu se “Seleniem DS” a šampon garantuje 6týdenní antirecidivní účinek. Díky novému vědeckému přístupu, kdy Vichy poprvé identifikuje celkovou nerovnováhu v mikrobiomu pokožky hlavy (mikroorganismy přirozeně se vyskytující na kůži) charakteristickém pro lupy, je můj problém, po předepsané aplikaci, vyřešen! Ano, ten canc ohledně odborných termínů jsem opsal z příbalového letáku, ale Vichy Dercos zkrátka vyhrává! Pomohl mi na 100 procent a to do posledního zatraceného lupu! Takže jestli máte s lupy problém a doposud nic nezabíralo, zkuste můj objev a na televizní reklamy zapomeňte!

Závěrem ještě několik slov ohledně tohoto článku. Když jsem jej začal psát, připadal jsem si divně. Veřejně jsem přiznal, že mi leta dělaly společnost lupy. Je to zvláštní hlavně proto, že jsem se nikdy nesmířil s tímto problémem, byť jsem ho řešil. Ale pokud jsou jakákoliv řešení neúspěšná, většina lidí si udělá rychlý závěr: nestarám se o sebe. Proto bych si moc přál, aby tento příspěvek nebyl jen další nadějí těm, kteří svůj boj dosud nevyhráli, ale také důrazný vzkaz všem, kteří si dělají své rychlé závěry, aniž by věděli, jak se věci skutečně mají a jak obtížné je najít účinné řešení.

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

1 reakce na “Jak jsem se zbavil lupů?

Napsat komentář