Načítám ...

Tržiště s nadějí

Mám profil hned na několika seznamkách. Ne snad proto, že bych se chtěl seznamovat, nebo dokonce najít lásku, ale moje přítomnost má čistě pozorovací důvod. Jsem takovým seznamkovým šmírákem, který se do oslovování nezadaných duší nepouští, aby zjistil, jak budou vztahu a lásky chtivé dámy reagovat samy, až si náhodným zobrazením mého inzerátu přečtou, že hledám: 

“…tu, která je vždycky zpomelaná, duchem nepřítomná a celkově líná. Bude mi chodit do sámošky pro lahváče a neustále držet hlídku u sporáku, kdybych náhodou začal hladovět. Pohlavně se bude stýkat výhradně se mnou, ale jen, když budu mít náladu a nepůjde nic v telce! Bude milovat všechny pořady Jaromíra Soukupa a neodváží se z Barrandova přepínat jinam. Ani na ČT! Výjimku tvoří zpravodajská relace Události a to pouze v případě, že by se na obrazovku vrátila Aneta Savarová!”

Už mi pár zpomalených, duchem nepřítomných a celkově líných napsalo. Doufaly, že je to celé jenom sranda a jakási zvrhlá recese a že jsem ve své podstatě úplně jiný – třeba citlivý a schopný něžného milování. Jsou zvědavé, jaký nakonec tenhle ubožák je a jestli se z něj může vyklubat ještě něco lepšího?! 

Projíždím fotky těch, které projíždějí mé fotky. Fotka u profilu je jako obrázek zboží v eshopu a seznamka vlastně takovým tržištěm s nadějí. Nadějí, že čím lepší fotku sem dám a čím lépe vystihnu sám sebe a své touhy, tím dříve si mě najde někdo kompatibilní. 

Existují dva základní typy kompatibility: plná a štíhlá. Plná bývá kompatibilní pouze s plným protějškem a štíhlá zase se štíhlým. Plnou sice může přitahovat štíhlá, ale opačně se tak děje jenom v romantických filmech. A to ještě takových, které mají žalostně nízká hodnocení na IMDB! Diváci těchto snímků dokonce zastávají teorie, že nejdůležitější je charakter a na vzhledu tolik nezáleží. I na tržišti takové můžete najít, ale otázkou zůstává, jestli se někdy vůbec seznámí? 

Tak třeba tahle dáma… Svoji mohutnou figuru prezentuje asi nejupřímněji ze všech žen a proto si zaslouží velké uznání! To, jak se na fotce nebojí ukázat, že ráda jí a futruje se v jednom kuse, chlebíček neustále v puse, je důkazem, že láska u někoho skutečně prochází žaludkem. Tahle kolosální partie ovšem není pro každého a opět se odvolávám na svoji hypotézu o plné a štíhlé kompatibilitě. Pro tuhle Míšu bych musel ještě trochu přibrat, aby nám to klapalo. Nerad bych si vedle ní připadal jako anorektik. Mimochodem, není zvláštní, že se toto slovo používá většinou v ženském rodě?! 

A pak jsou osoby, které se na tržiště fotí zásadně ze shora, protože takový záběr zeštíhluje, svoji postavu většinou schovávají za stromy: jakože foto z výletu a vykukuje pouze hlava, nebo se jinými kejklemi snaží zamaskovat to, co při osobním setkání stejně sami poznáme. A takové rande nemusí být vůbec nic příjemného! Porovnávat realitu s profilem na seznamce je třeba důsledně a proto doporučuji, vzít si na první setkání kromě kopie fotky dotyčné či dotyčného,  také osobní váhu.

Stejně jako se na eshopu může stát zákazník obětí nekalé obchodní praktiky, tržiště s nadějí na tom není o moc lépe! Než zboží převezmete, musíte zkontrolovat jeho kvalitu a také jestli došlo v pořádku, případně jak je na tom se zárukou. I poškozené zboží se totiž velmi často dostane k dalšímu zákazníkovi a reklamace pak bývají složité, až nepříjemné! 

Možná je proto seznamování daleko bezpečnější mimo jakákoliv internetová tržiště, ale to už se nám v dnešní online době tolik nehodí. Je to náročné zejména časově, někdy i finančně a občas také psychicky (patříte-li mezi tu nesmělejší část hledajících). Přesto je osobní a pokud možno bezprostřední setkání něco nenahraditelného, i když čím dál častěji téměř nemožného. 

Nedostatek příležitostí k seznámení – to je nejčastější důvod, proč mají tržiště s nadějí na internetu stále naději. Přestože je to v řadě případů krutá realita, stále si myslím, že velkou roli hraje také pohodlnost a neochota zkusit zajít tam, kde to žije! Je třeba začít objíždět diskotéky, bary i non-stopy a hledat především stopy potenciálních lásek, dokud jsou ještě nezadané. Protože jinak nám zůstane jen ten profil na seznamce a béčkové romantické dojáky s představou o našem vlastním neuskutečnitelném štěstí.

Zdroj: vlastní Foto: Badoo, Štěstí.cz

2 thoughts on “Tržiště s nadějí

Napsat komentář

YouTube player