Saints Row The Third Remastered

Letošní rok je na remasterované edice opravdu štědrý a těžko říct, jestli za tím hledat pouze dokonalý bussiness plán jak vytřískat nějaké ty drobné díky zašlé slávě postarších herních hitů, nebo nedostatek nových nápadů. O skvělé předělávce Mafia Definitive Edition jsem psal v říjnu a dnes bych rád zaměřil svoji pozornost na velmi zajímavý kousek, který by ve výčtu povedených remasterů rozhodně neměl chybět – Saints Row The Third! 

Když už jsem si nedávno postěžoval na konec české lokalizace u her studia Ubisoft, musím hned úvodem pochválit Deep Silver Volition za to, že na české hráče nezapomněli a titulky v naší mateřštině obsahuje dokonce i konzolová verze této hry. A pak že je ta čeština tak velký problém! 

Saints Row The Third je skvělá městská akce, která díky předchozím dílům pochopila, že než konkurovat Rockstar a jejich obřímu GTA, je lepší se vydat vlastním, pokud možno docela jiným směrem. To, že jsme se dočkali remasterované edice třetího dílu svědčí o tom, že se tento přístup vývojářům vyplatil a v redakci nám to udělalo velkou radost!

Hra totiž sází na bláznivé, ujeté, šílené, až bizarní pojetí téměř všeho, co ve hře najdete! Počínaje příběhem gangu, který je schopen provést jakoukoliv akci, konče absurdním arzenálem zbraní, ve kterém nechybí obří erotické pomůcky, ani originální “udělátka”! Grafika má velmi specifický styl a postavy budí dojem, že jsou gumové, takže vám celý ten barevný svět nakonec připadá jako jedno velké gumové hřiště, kde můžete pustit uzdu své fantazii a především se nebrat tak vážně. 

Představte si úplně jiné GTA, ve kterém vás čeká hlavně originální humor a přitom výborná hratelnost! Remasterovaný třetí díl Saints Row navíc nabízí všechny dostupné DLC balíčky a také zběsilou kooperaci. Vylepšené textury a celkově posunutá úroveň detailů ve hře působí svěžím dojmem a na Xbox One X se nám hrálo příjemně. Povedla se hra se světlem, všechno se patřičně leskne, východ i západ slunce má ty správné barvy, až se člověk diví, že zde bohužel nenajdeme plynulé přecházení denní doby. Ano, slyšíte správně! Denní cyklus se totiž mění buď po skončení nějaké mise, nebo když zemřete a znovu se objevíte před nemocnicí. V případě hry, která vás přímo láká na svobodnou zábavu v otevřeném světe, jde o nepochopitelný a neomluvitelný nedostatek. Zároveň je to však jediná vážnější výtka, kterou jsem na adresu Saints Row The Third ochoten učinit. 

Hra mě totiž od začátku do konce bavila a připouštím, že je to hlavně díky tomu, jak netradiční je a jak znuděný jsem byl v poslední době ze všech tradičních titulů. Saints Row The Third je pumpující ohňostroj zábavy a každá akce, kterou zde podniknete, ať už v průběhu hlavních misí, nebo díky postranním aktivitám, má své šílené tempo. 

Svůj gang můžete vizuálně upravovat a třeba si nastavit jen samé rebelky v krátkých sukních, které budete vozit v autě nebo na motorce a když se všechny nevejdou do společného dopravního prostředku, zvládnou si najít vlastní a věrně vás následovat. Pomoc v boji je rozhodně neocenitelná a jejich odolnost vůči nepřátelům můžete zvyšovat pomocí příslušných skillů. Schopnosti své i svých parťáků pak zlepšujete podle toho, jaký herní styl je pro vás zajímavější a každá investice do nového skillu vás bude těšit, stejně jako představa, že si brzy ještě vylepšíte něco dalšího.

Příběh, který by se neslušelo jakkoliv přibližovat, je sice docela obyčejný a nečekejte důmyslné zápletky. Co je však v tomto případě mnohem důležitější je atmosféra, která vás dokáže pohltit, dokážete-li se na tento druh zážitku psychicky připravit. Vydělávání peněz nakupováním nemovitostí, úprava vozovidel, vyhastrošení se zvrhlými módními doplňky a ujetý gang příznivců není jen třešnička na dortu, ale pořádná třešeň! 

Zdroj: vlastní Foto: Deep Silver Volition

Jak se Vám líbil tento článek?

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Celkem hlasů: 0

Zatím nikdo nehodnotil.

Napsat komentář