Načítám ...

Jak jsem přežil první zimu v Medieval Dynasty

Fakt je ten, že jsem neumrzl. A to je nejdůležitější. Pokud si o hře dopředu nezjistíte, co na vás chystá, můžete být v určitý moment nemile překvapeni. Tušil jsem, že první zima bude krušná, ale jak to nakonec dopadne mi bylo záhadou. A to je dobře, protože záhady a překvapení já celkem rád!

V Medieval Dynasty má postava Racimira, za kterou hrajeme, potřebu jíst, pít a vliv na její zdraví může mít také okolní teplota. V létě ji může být horko, pokud má na sobě příliš oblečení a v zimě začne mrznout, když není oblečená dostatečně, nebo se nenachází v blízkosti zdroje tepla. Takovým zdrojem může být např. ohniště, ať už venkovní, nebo ve vašem domku. Zahřát se ovšem můžete také v kuchyni a nemusí být zrovna vaše – stačí navštívit blízkou vesnici a tam se ohřát. Během cestování vás před chladem a zimou ochrání také pochodeň.

Ano, právě pochodeň mi během první zimy dělala společnost. Tu jednoduchou vyrobíte celkem snadno, stačí vám jedna větev a deset kusů slámy. Vyrobit si několik pochodní hned před prvním zimním časem, je celkem rozumný plán. Ne každému se totiž poštěstí najít např. v nějakém rozbitém vozíku při cestě měšec mincí, aby si mohl koupit u krejčího teplé oblečení. S výrobou a prodejem předmětů to do začátku také nemusí být žádná sláva, takže pokud si nenašetříte na zimní boty, rukavice, čepici a teplejší kalhoty, skončíte s pochodní v ruce jako já.

Netvrdím, že kdybych vyráběl a prodával např. nože, na zimní outfit bych nenašetřil. Tohle první zimní dobrodružství se mi ale líbilo právě díky tomu, jakou výzvu mi připravilo tím, že jsem na příchod zimy vůbec nemyslel. Racimir se tak chvilku ohřál v Gostovii u pece, chvilku zase sekal dříví s pochodní v ruce a pak si konečně mohl odpočinout ve svém prvním malém domku u skromného ohniště.

Zima se blíží! A to je třeba mít na paměti od prvního jarního dne. Není příliš rozumné se kochat světem a zdržovat jeho průzkumem, jako se to povedlo mě. Vytvářet si zásoby na přežití je neméně důležité. Mít dostatek jídla, kterým bude na začátku většinou jen opečené maso, by měl být další rozumný krok. A pokud se vám, s oštěpem v ruce, nebude dařit toho divokého kance zdolat, zachrání vás hutná kaše od nejbližšího kuchaře či kuchařky.

První zimu v Medieval Dynasty jsem nejenom přežil, ale především si ji užil. Pochopil jsem totiž, že ta příští musí dopadnout mnohem lépe a že by ji Racimir už neměl vnímat jako výzvu či ohrožení, ale jako běžné roční období, které zanedlouho vystřídá jiné. Během zimy jsem se postupně naučil věnovat činnostem, které se v tomto čase provádí výrazně lépe. Například kameny jsou na sněhu velmi dobře vidět a pokud ještě nemáte výkopovou jámu či důl, sbírání vás nemine.

První zima byla skvělá zkušenost a herní zážitek, který byl napínavý a přitom zábavný, stejně jako celý příběh Medieval Dynasty. Už se těším, až vám budu moci nabídnout samostatnou recenzi, do které se pustím, jakmile dokončím Racimirovu generaci a přejdu na hraní za jeho syna. Ještě mnoho zim uteče a mnoho zim přežiju, než se tak stane, ale z téhle virtuální středověké cesty určitě hned tak nesejdu. Zatím mě totiž mimořádně baví!

Zdroj: vlastní Foto: vlastní, Medieval Dynasty

Napsat komentář

YouTube player